ÖMSS Sonucu yerleştirmem yapıldı. Vergi indirimi almak için ne yapmalıyım?

by_handsome25

Üye
Üye
Merhaba arkadaşlar benim de %60 oraninda sakatlik oranim var şuan 2012 ömss den tkhk yerleştirildim vergi indirimi almak istiyorum nasil olacak ne yapmam gerek biligilendirilmek istiyorum saygilar....

M

mavibalina2012

Guest
Sn by_handsome25,
01.10.2008 tarihinden sonra işe girdiğinizden dolayı 5510 sayılı yasaya tabi olarak emekli olacaksınız bu nedenle işe girerken aldığınız raporun yanısıra bir de emekli olduğunuz zaman tekrar hastaneye başvurup rapor alacaksınız raporunuz %40 ve üzeri olursa emekli olacaksınız yoksa çalışmaya devam edeceksiniz...Bundan dolayı 5510 sayılı yasaya tabi olanların VERGİ İNDİRİMİ MECBURİYETİ BULUNMAMAKTADIR...Ancak siz yinede vergi indiriminden faydalanmak istiyorsanız maaşınıza cüzi olarak ücret yansıyacak olup yapacağınız işlemler,
-Kurumunuzdan kurumda çalıştığınıza dair yazı alarak Vergi dairesine başvurmanız gerekir.
-Raporunuzun noter tasdikli örneği, 3 adet fotoğraf ve Nüfus Cüzdanınızın aslı (İşlem sonrası size geri verecekler) ile başvuru yapabilirsiniz...Raporunuz aslını vermeyin gerektiği yerlerde noter tasdikli örneklerini istenilen birimlere verebilirsiniz...
Bu aşamada işiniz bitiyor...Defterdarlık vergi indirimi aldığınıza dair yazıyı size değil kurumunuza yazıyla gönderdikten sonra vergi indiriminden faydalanırsınız bir kez daha hatırlatayım mecburiyet yok vergi indirimi talebi isniyatifiniz dahilinde...Sağlıcakla ve esenlikle kalın...

Tekerlekli Sandalye