ÖMSS Tercih Sonuçlarını Nereden ve Ne Zaman Öğrenebilirim

namso42

Üye
Üye
Arkadaşlar, hayırlı ramazanlar.

Benim ÖMSS tercih kılavuzunu incelediğim kadarıyla, tercih sonuçlarımız ÖSYM'nin internet sitesinde açıklanacak. Ancak kafama takılan birkaç nokta var ve bilgisi olan arkadaşlar beni aydınlatırsa sevinirim.

1- Tercih sonuçları ÖSYM'nin sitesinde ''DUYURULAR'' bölümüne mi gelecek? Yoksa başka bir yere mi?
2- Tercih yaptığımız yerlere atanamazsak, bizim yerimize kim kaç puanla atanmış görebilecek miyiz?
3- Tercih sonuçları ne zaman belli olacak?

Şimdiden Teşekürler

marcus_oredius

Üye
Üye
ösym sitesinden öğrencez. inşallah istatistikleri yayınlarlar. en önemli soruyu 3 sırada sormuşun. bizde bilmiyoruz bekleyip görecez. inşallah herkezin istediği gibi olur.

YassaX

Üye
Üye
namso42 Sorularının Cevaplarını Bende Şu Şekilde Vermek İsterim :

1-) Tercih Sonuçları ÖSYM nin İnternet Sitesi'nin ( ÖSYM:::Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi ) DUYURULAR Bölümünde Yer Alacaktır .
2-) ÖSYM ; KPSS Sınavlarında ; Sayısal Bilgiler Şeklinde Yerleştirme Puanlarını açıklıyor . ÖMSS de de Açıklamasını bekliyoruz . KPSS - 2012/1 Örneğine Bakmak isterseniz LİNKİ : Yerleştirme Sonuçlarına Ait Sayısal Bilgiler : http://www.osym.gov.tr/dosya/1-60312/h/kpss20121yerlestirmesayisalbilgiler.pdf
KPSS-2012/1 Yerleştirme Sonuçlarına İlişkin En Küçük ve En Büyük Puanlar (Lisans) : http://www.osym.gov.tr/dosya/1-60309/h/kpss20121yerlestirmemaxminpuanlarlisans.pdf
Ben Lisans Örneğini verdim; diğer Ön lisans ve Ortaöğretim Sonuclarına da oradan bakabilirsiniz .
3-) Benim Tahminim ; ÖMSS - 2012/1 Yerleştirme Sonuçları ; 1 Ağustos - 2 Ağustos - 3 Ağustos 2012 Tarihlerinden bir günde açıklanacağı kanaatindeyim.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Hayırlı Ramazanlar Arkadaşım,

Maşallah bu ne hız böyle :) tercihlerin bugün son günüydü daha ösym ye yeni ulaştı yani :) yürümeden daha koşanlardansın sen de :)
Alışamadın demek ömss nin her aşaması ne kadar uzun sürüyor oysa...
1- cevabını kendin verdin zaten :)
2-bence kesinlikle hayır
3-ösym nin canı ne zaman isterse :)

YassaX

Üye
Üye
ilginc - farklı ve değişik bir soru cevaplama tarzı ... Özellikle de Cevaplanmış bir soru icin .

Tekerlekli Sandalye