ömss tercihi yapan var mi?

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam Arkadaşlar,

Şu anda komşumun tercihini ösym ye gönderdik :) Günlerdir kılavuzu okuyorum ve tabii ki yorumlarınızı ve listemizi hazırladık yani benim değil de olsun arkadaşımın listesi benim listem sayılır :) ösym den giriş yaptık ve gönderdik gittiiiiiiiiii:eek:

Arkadaşımın hiç umutlu değil ama olsun ben hala nasrettin hoca misali ya tutarsa demeye devam edicem:eek:
Ben özele sektörde çalışmaya devam ederken en azından yakınımın kamuya yerleşmesini beklicem artık... Ama sizler için de umutlarım var ve inşallah hepiniz yerleşirsiniz hayırlısıyla..

Tercih robotundan faydalandık ama robot çok daha güzel hazırlanabilirdi :(

Emrekaan_7

Üye
Üye
ben listemi hazirladim ama henuz osym den girmedim. hakkimizda hayirlisi

akbar_han

Üye
Üye
sevgili GAZOZ AĞACI; sınav sonuç durumum aşağıdaki gibidir,tecihlerimde ortada YORUMUNUZU ALABİLİRMİYİM
ben atanma şansımı 3 de 1 olarak görüyorum ama sizin yorumunuzu merak ediyorum.Ayrıca tecihlerimi ösym ye bildirmedim.nasıl bir tavsiyede bulunursunuz tercihler konusunda.

T E Ş E K Ü R E D E R İ M......

ÖMSSP1 PUANI: 74,07679
ÖĞRENİM DUR. BAŞARI SIRASI: 9718
ÖĞRENİM DUR.ADAY SAYISI: 47334
ARTI 1997 mezunuyum , MEB ONAYLI BİLGİSAYAR İŞLETMENLİK SERTİFİKAMDA BULUNMAKTADIR (2002 yılına ait).......

TERCİHLERİM:
......BİL. SAN VE TEK.BAKANLIĞI KASTAMONU 1 KİŞİ MEMUR
......GIDA TAR VE HAYV. BAKAN. KASTAMONU 3 " "
..... " " " " " KASTAMONU 1 " SANTRAL MEM.
......KAMU HASTANELERİ KASTAMONU 2 " MEMUR
......MEB KASTAMONU 3 " HİZMETLİ
......GIDA TAR. VE HAYV. BKN ÇANKIRI 1 " BİLGİ İŞLEM
...... " " " " " KARABÜK 1 " " "
...... " " " " " SİNOP 3 " MEMUR
...... MEB ANKARA 31 " HİZMETLİ
..... " ZONGULDAK 9 " "
..... " İSTANBUL 65 " "
...... " KONYA 37 " "
...... " ORDU 11 " "
...... " BURSA 23 " "
..... . " SAMSUN 14 " "

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam,

Listen hazır tamam bir tek ösym den tercih gir de sıra ama acele etme belki değiştirmek istersin :) anladığım kadarıyla alım yapılacak sayıya göre değil de en çok istediğinden en az istediğine göre bir tercih sıralaması yapmışsın. Bol şanslar dilerim arkadaşım aslında kimin neye göre şansının fazla olduğu konusuna gelince bu konuda kimse emin olamaz bence çünkü elde veriler yok bu sınav bu sene ilk kez yapıldı ve bundan sonrası için puan ve sıralamayı sizler belirlemiş olacaksınız .)

En çok istediğiniz tabii ki size uygun olan ve çıktığında mutlaka ama mutlaka gideceğiniz yerler olmalı, gidememe ihtimaliniz en düşük bir ihtimal bile varsa lütfen o yeri yazmayın, gidecek başka adaya engel olmayın lütfen...

sevecen53

Üye
Üye
selamun aleykum.arkadaslar ben ömss ye kura ile katıldım kafamı kurcalayan bir husus var,tercih robotunda bulunduğum ilde 4 kurumdan 9 adet kadro açığı var,bu kurumlar ve kadro sayısı sadece kura ya girenler içinmi gözüküyor yoksa sınavla girenler içinde aynı kurum ve sayı geçerlimi ?

Rüzgar Gülü

Üye
Üye
bende gönderdim bakalım hayırlısı artık ya tutarsa dıye yanı benımde umudum hıc yok ..69 puanım önlisans

samet42

Üye
Üye
Bir iLkokuL Mezunu oLarak TercihLerimi Cuma'Gunu Gonderdim Hic Umudum Yok asLına Bakarsanız Ama Yukardaki Arkadaşimizin Dediği Gibi Ya Tutarsa :D
Hakkımızda Hayırlısı Neyse o oLsun DiLiyorum..
Saygılar Sevgiler..

egribey

Üye
Üye
emre erbey lise 88.6 puan suralama 890
01. Tercih 10020122667 TÜRKİYE HALK SAĞLIĞI KURUMU / MEMUR (KONYA / TÜM İLÇELER - Taşra)
02. Tercih 10020122895 TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU / MEMUR (KONYA / TÜM İLÇELER - Taşra)
03. Tercih 10020121635 GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI / BİLGİSAYAR İŞLETMENİ (KONYA / TÜM İLÇELER - Taşra)
04. Tercih 10020122949 TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU / MEMUR (KARAMAN / TÜM İLÇELER - Taşra)
05. Tercih 10020122147 GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI / VERİ HAZIRLAMA VE KONTROL İŞLETMENİ (KONYA / TÜM İLÇELER - Taşra)
06. Tercih 10020121665 GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI / BİLGİSAYAR İŞLETMENİ (KARAMAN / TÜM İLÇELER - Taşra)
07. Tercih 10020122343 KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ / BİLGİSAYAR İŞLETMENİ (KONYA / SELÇUKLU - )
08. Tercih 10020122345 KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ / TAHSİLDAR (KONYA / SELÇUKLU - )
09. Tercih 10020121839 GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI / MEMUR (KONYA / TÜM İLÇELER - Taşra)
10. Tercih 10020121101 BİLİM, SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI / VERİ HAZIRLAMA VE KONTROL İŞLETMENİ (KARAMAN / MERKEZ - Taşra)
11. Tercih 10020122189 GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI / VERİ HAZIRLAMA VE KONTROL İŞLETMENİ (KARAMAN / TÜM İLÇELER - Taşra)
12. Tercih 10020121895 GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI / MEMUR (KARAMAN / TÜM İLÇELER - Taşra)
13. Tercih 10020122913 TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU / MEMUR (NİĞDE / TÜM İLÇELER - Taşra)
14. Tercih 10020121645 GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI / BİLGİSAYAR İŞLETMENİ (NİĞDE / TÜM İLÇELER - Taşra)
15. Tercih 10020121053 BİLİM, SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI / MEMUR (NİĞDE / MERKEZ - Taşra)

taktiklal

Üye
Üye
01. Tercih İÇİŞLERİ BAKANLIĞI / HİZMETLİ (İZMİR / TÜM İLÇELER - Taşra)
02. Tercih GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI / HİZMETLİ (İZMİR / TÜM İLÇELER - Taşra)
03. Tercih ADALET BAKANLIĞI / HİZMETLİ (İZMİR / TÜM İLÇELER - Taşra)
04. Tercih ADALET BAKANLIĞI / HİZMETLİ (İZMİR / TÜM İLÇELER - Taşra)
05. Tercih ADALET BAKANLIĞI (CEZA VE İNFAZ KURUMLARI İLE TUTUKEVLERİ İŞYURTLARI KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ) / HİZMETLİ (İZMİR /KARŞIYAKA - Taşra)
06. Tercih TÜRKİYE HALK SAĞLIĞI KURUMU / HİZMETLİ (İZMİR / TÜM İLÇELER -Taşra)
07. Tercih TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU / HİZMETLİ (İZMİR / TÜM İLÇELER - Taşra)
08. Tercih DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI / HİZMETLİ (İZMİR / TÜM İLÇELER - Taşra)
09. Tercih ADALET BAKANLIĞI (CEZA VE İNFAZ KURUMLARI İLE TUTUKEVLERİ İŞYURTLARI KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ) / HİZMETLİ (İZMİR /BERGAMA - Taşra)

Efe Özdemir

Üye
Üye
Arkadaşlar benim bir sorum olacak , cevaplayabilirseniz sevinirim.

Lisans mezunuyum , tercih listesi oluşturmaya çalışırken NT1 sütununun altında 4001 ( Lisans bölümü mezunu olmak ) ve NT2 sütununun altında ise 6225 ( 6225 M.E.B.'Dan Onaylı Bilgisayar İşletmeni Sertifikası Sahibi Olmak --> Bu kod özel koşullar arasında yazıyor) yazıyor. Benim bu 2 şartı aynı anda mı sağlamam gerekiyor ? Yani sadece lisans bölümünden mezun olmam bu tercihi yapmama engel mi ?

SERDAR42

Üye
Üye
merhaba arkadaşlar ortaöğretim mezunuyum 77 puan son 2 tercihi ağrı ve van yazmayı düşünüyorum ama kararsız kaldım bu yüzden de tercihi tamamlayamıyorum doğudan başka biryeri öneren var mı ?

YassaX

Üye
Üye
SERDAR42 bey ;KURA, Ortaöğretim ve Ön Lisans Konusunda Malesef herhangi bir fikrim yok . Zaten Lisans Konusunda Fikrim var ancak ; kendime faydası var onunda.. Cunku kimseye Şurayı yazın ya da burayı yazmayın diye bir söylemde bulunmuyorum ve bulunmayacağımda. Ancak ; size bir konuda tavsiye verebilirim ... Bu şekilde Sitelerden Tercih Listenizi Oluşturmak çok sağlıklı degil.. Rakiplerinizin de burada yazılanları okuduğunu ve sizi yanlış yönlendirebilecekleri ihtimalini de hice saymayin ... Bu da benim Şahsi fikrim ...

Saygılar ...

teamtech

Üye
Üye
S.a ösym sayfasindaki tercih degistir bölumundeki 2 tane sini sectigim ve silme islemi olMuyor birde degistiremiyorum birde hic birini söle diyor ögrenim durumunuza gore kod seciniz... Bugu n ösym gittim onlarda ne degistirebildi nede ekleye bildi ankarayi aradi onlarda bilgi işlemin işi demis ve bana öglen sonu sorunun hallolacagini sölediler yani palavra arkadaslar ne yapmaliyim 4 gun kaldi songunu kolay gelsin basarilar.

teamtech

Üye
Üye
S.a arkadaslar ankara ösym bilgi işlem ayarladi ve ben kendim tercihimi yaptim teşekkürler herkeze şimdiden hayirli olsun.

sevme_

Üye
Üye
arkadaşlar bir sorum olucak ösym yardımcı oluyormuş ama arkadaşlarım gitti tercihlerini yap da gel demişler sadece çıktı almak için mi gidicez oraya o zaman net cafe de yapabilrdin bunları bilgisi olan var mı??

İsen Buga

Üye
Üye
Tercih seciyorsun kağıda yazıyorsun sonra ÖSYM merkezine gidiyorsun. Onlar senin tercihlerinde yardımcı oluyor. Yerleştirmede ve çıktı almada.. Cafe'ye gelince oda olur ancak ÖSYM daha avantajli

c-ello

Üye
Üye
ben hala internetten tercih yapamıyorum bu nasıl bir iştir ya

YassaX

Üye
Üye
c-ello ; 17 Temmuz 2012 Saat 00.35 itibariyle ; Aday İşlemleri Sistemi --> Herhangi bir sorun yok .. Tercihler Yapılabiliyor ... Yoğun olmayan Saatlerde Tekrar denemenizi tavsiye ederim ...

Tekerlekli Sandalye