ÖMSS Tercihinde doğu illerini yazmam doğru olur mu?

akoqlan

Üye
Üye
Arkadaşlar ÖMSSP1(ortaöğretim) 93 sıralamam 270 (İşitme Engelli) tercih listem nasıl olmalıdır?Balıkesir'de yaşıyorum, alternatif olarak doğu illerini de yazmam iyi olur mu?Siz olsaydınız nasıl yaparsınız?

YassaX

Üye
Üye
akoqlan; Memur Alımlarındaki kriter ; en öncelikli olarak Yüksek Puan ve Sıralama olacak ... 93 Puan ve 270. sıralama gayet iyi. Balıkesir de yaşadığınıza göre ; Mesela 20 Tercih Hakkı verilmiş olsa ; bunun ilk 10 Tercihini Cok Cok istediğiniz İl ve İlçeler yapmanız uygundur ( Balıkesir ve ona yakın istediğiniz il ya da ilçeler gibi ) ... Ancak ; Kontenjanlardaki Özel Şartları Cok Cok iyi analiz edin ... Bir Kontenjan Tercih ettiğinizde ; Karşısında Özel Şart varsa ; o Şartı Yerine getitip getirmediğinizden emin olun. Kalan 10 Tercih Hakkınızı da ; Mutlaka bir şekilde de olsa yerleşmek istiyorsanız ; daha az tercih edilen iller ancak ; mutlaka gidebileceğiniz, sevebileceğiniz iller olmasina dikkat edin... Ben Size bu konuda Şu ili yazin , bu ili yazin diyemem, kimseye de demem... Balıkesir sizin oturduğunuz yer olduğu icin o şekilde kullandım.... Detaylar 11 Temmuz 2012 Tarihinde yani 8 Gün Sonra yayınlanacak ÖMSS - 2012 Tercih Kılavuzunda Belli olacaktır ... Kontenjanlarda Tercihlerimizi yaparken ; Sectiğimiz Kontenjan ve Kurumla ; Engelimizin uyumlu olmasi gerekir ... ÖMSS ilk defa yapiliyor ... Yerleştirme Sonrasında 5 Kişilik bir Komisyon olacak ... İlk defa uygulanacak bir durum olduğu icin ; daha fazla detay bilemiyoruz ... 5 Kişilik Komisyonla ilgili yine sizin sorunuzu Şu LİNK'TE Cevaplamıştım .... Hakkınızda & Hakkımızda & Tüm Engelli Kardeşlerimizin Hakkında En Hayırlısı Neyse O Olsun ...

LİNK : http://engelliler.gen.tr/f98/omssde-5-kisilik-komisyon-nedir-14511/

Saygılar ...

YassaX

Üye
Üye
akoqlan; Rica Ederim ...

Saygılar ...

elifnur

Üye
Üye
Size bir konuda soru sormak istiyorum.Çalışan memurlarda tercih yapabilecek mi yaptılkarı zaman diyelim kazandılar diğer çalıştıkları yerden nasıl ayrılacaklar.Bu konuda bilgi verebilirseniz çok sevinirim

İsen Buga

Üye
Üye
Çalışan memurların tercih yapıp yapmayacağı tam belli mi? Bilmiyoruz.
Şayet yapabilir konuma şuan. Tercih yaptığında, kazandığında sadece birşey yapması gerekiyor mufavvakat istemesi. Yani bir kurumdan diğer kuruma geçiş izni.
İstifa etmesine gerek yok sadece mufavvakat istemesi yetiyor. Kazandığı kuruma kimlik bilgileri içeren dilekçe yazar. Çalıştığı kurum kimlik fotokopisi ile birlikte fotograf verir ve imza basar o kadar. Yeniden aday memur eğitimi almasına gerek yok. Özlük dosyası tabii ki amiri kabul ederse diğer kuruma kendisi ile birlikte özlük dosyası gider.

elifnur

Üye
Üye
anladım peki istifa ettiği zaman sıfırdan mı başlar herşey eğitim falan

İsen Buga

Üye
Üye
istifa ederse istifa niyetine göre 6 ay ile 1 yıl içinde kamu görevine başlayamaz. Başka kurum olsa dahi.

elifnur

Üye
Üye
Karışık işler hayırlısı bakalım kurum değiştirmek isteyen varda tanıdığım biri.Bende 76 aldım ÖMMSP2 bakalım hayırlısı

İsen Buga

Üye
Üye
Memur olarak çalışan biri diğer kurumda ÖMSS sınavı ile memur olarak kazanmışsa; amirlerin insiyatifine kalmış bir durum.
Ancak hademe olup çalışan biri diğer kurumda ÖMSS sınavı ile memur olarak kazanmışsa mufavvakat olarak atanması kaçınılmaz. Amiri kırın mırın edemez.
Zaten aday memur eğitimi almış ha hademe ha memur ne olacak? Gerek yok herşey özlük dosyada saklı.
Birşey daha istifa edip sonradan tekrar göreve başlamak zordur. Yinede 6-12 ay bekleyip bir sınav ile sonradan işe girmek de zordur sınavı kazandığında özlük dosyasını işleme koyarlar, tekrar eğitime alınmaz.

Bizim dairede memur KPSS sınavından 93 puan alarak mühendis olarak atanmıştır. yaptığı tek şey muvaffakat istemek. bir ay içnde sonuçlandı bitti. Sadece Ünvanı ve maaşı değişti.

YassaX

Üye
Üye
İsen Buga; verdiğin bu Detaylı ve Tecrübe kokan bilgiler için çok teşekkürler ... Benim bilgi olarak eksik kaldığım; özellikle işin Devlet Memurluğu Kısmı için verdiğin cevaplar için ayrıca Teşekkürler ... Herkesin Mübarek Berat Kandilini Kutlarım .... Hayırlı Kandiller ...

Saygılar ...

YassaX

Üye
Üye
ALLAH'IN Rahmeti, Bereketi Sizinle Olsun. Gönül Güneşiniz Hiç Solmasın. Yüzünüz Aydın Olsun, Kalbiniz Nur Dolsun. Makamınız Firdevs, Dualarınız Kabul Olsun. BERAT KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN ... HAYIRLI KANDİLLER ...

Saygılar ...

Tekerlekli Sandalye