ÖMSS Tercihlerinde: " İŞİTME ENGELLİ KARDEŞLERİMİZLE İLGİLİ ÖNEMLİ AÇIKLAMA "

YassaX

Üye
Üye
ÖMSS Tercihlerinde: " İŞİTME ENGELLİ KARDEŞLERİMİZLE İLGİLİ ÖNEMLİ AÇIKLAMA "

ARKADAŞLAR; İŞİTME ENGELLİ KARDEŞLERİMİZLE İLGİLİ ÖNEMLİ AÇIKLAMA :

Bakan Fatma ŞAHİN'İN 24 Haziran 2012 Tarihinde Basına Yansıyan Açıklamaları içerisinde Yer Alan "" İşitme engelliler için almamız gereken kadroyu açtık ama standartları olmadığı için eleman yetişmediği için alınacak kimseyi bulamadık. "" --> Bu Konuşma Hakkında ; benim 2 gündür yaptığım; Ya Anlatım Bozukluğu ya da Kelime Eksikliği Olduğunu Yorumlaştım ; kendi düşücenlerime göre ... Ve bugün bir sitede Yer Alan ; İşitme Engellilerle İlgili Olan Açıklamalar Aynen Şu Şekildedir :

AŞAĞIDAKİ AÇIKLAMALAR ;BAKANA İŞİTME ENGELLİLERLE İLGİLİ TERCÜMANLIK YAPMIŞ BİR KİŞİNİN AÇIKLAMALARI VE YORUMLARIDIR ; AYNEN AKTARIYORUM :

"" Ben açıklayayım çünkü Bakanla bu konuyu yüzyüze konuştum bana başvurmamı söyledi. Demek istediği Bakanlıkta işaret dili tercümanı kadrosunun olduğunu fakat kadroyu dolduramadıklarını söyledi. Ben Denizli'de tercümanlık yaptım Bakana ve eğitim bilgilerimi vs. sordu bana Ankara'ya bakanlığa başvur seni oraya alalım dedi. ""

"" Bakanın kastettiği size kadro olmadığı değil sizi daha iyi anlayabilmeleri ve size daha iyi anlatabilmeleri için tercüman bulamadıklarını söylüyor. kulakdan duyma haberlere inanmayın çünkü ben yüzyüze konuştum bu tercümanlık konusunu ""

"" Evet yüzyüze konuştum diyorum. Denizli'de Bakana tercümanlık yaptım o zaman beni çağırdı yanına bunları anlattı bakanlıkta İşaret dili tercümanlığı kadrosu olduğunu fakat dolduramadıklarını söyledi hatta bugüne kadar böyle bi kadro açılmadığını işaret dilinin tek çatı altında toplanılacağını ulusal olacağını her bölgede aynı dilin kullanılacağından bahsetti. ""

Açıklamalar ve Yorumlar Aynen Yukarıdaki Aktardığım Gibidir. Benimde Tahmin Ettiğim ve Yorumladığım Bir Sonuç Çıkmış Oldu ... İŞİTME ENGELLİ KARDEŞLERİMİZ Boşuna Üzülüp , Karamsar Olmasınlar ... ÖMSS - 2012 Tercih Kılavuzunun Yayınlanmasını Beklesinler ...

Saygılar ...

Son düzenleme:

cran38

Üye
Üye
YassaX Bey Tercihlerimizi Ne Zaman yapacagimiz hakkında bir bilgiye sahipmisiniz acaba....?

Moderatörün son düzenlenenleri:

serr87

Üye
Üye
Allah razı olsun. YassaX Abi. bende anlamamıştım şaşırmıştım. şimdi anladım. Allah'a şükür. Çok Teşekkür ederim.. Dua ile. İNŞALLAH.

YassaX

Üye
Üye
serr87 ; Amin . İNŞALLAH ... ALLAH SENDEN DE ; HEPİMİZDEN DE RAZI OLSUN İNŞALLAH ... Rica Ederim ... Hakkımızda En Hayırlısı Neyse O Olsun ...

Saygılar ...

YassaX

Üye
Üye
Son düzenleme:

cran38

Üye
Üye
Tşk YassaX bey bilgilendirdiginiz için allah razi olsun sizden...!

YassaX

Üye
Üye
cran38 ; Rica Ederim ... Amin ... İNŞALLAH ... ALLAH SİZDEN DE , HEPİMİZDEN DE RAZI OLSUN ... YÜCE RABBİM HERKESİN GÖNLÜNDEKİNİN HAYIRLISINI VERSİN İNŞALLAH ...

Saygılar ...

serr87

Üye
Üye
Gerçek çıktı işitme engelliler az girdi ayrımcılık var. Adaletsiz bizi üzdü. Konfederasyon yalan söyledi, Aile ve sosyal yalan söyledi. Allah ıslah etsin

Tekerlekli Sandalye