ÖMSS Tercihlerinde işitme engellilere uygun işler.?

Birey

Üye
Üye
Arkadaşlar biliyorsunuz ÖSYM tercih sonuçları açıklandıktan sonra baş belası komisyon devreye girecek ve onların görevlerinden biri de kazandığımız işin engelimize uygun olup olmadığıdır. Tercih klavuzunda kendi memleketimde yer alan "Anbar memuru" , "veri hazırlama ve kontrol işlemi" yerleri var bunlar işitme engellilere aykırı işler mi bilgisi olan lütfen cevap versin.

Ayrıca 4 tane de "memur" yazan yerler var ama ne memuru olacağımızı yazmamışlar şimdi bilmeden tercih edersem ve işitme engellilere aykırı bir iş çıkarsa bu bana haksızlık olmaz mı? Diyanet, Gıda Tarım ve Hayvancılık, sağlık bakanlığı ve Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu bahsettiğim şekilde belirtmişler. Ne iş yapacağımızı belirtmemişler sadece "memur" deyip geçmişler. Sizce işitme engelli olarak bunlara tercih yapsam mı?

Bir arkadaşım da bilgisayarli on muhasebe sertifikası bilgisayar işletmenliği sertifikası yerine geçer mı, diye merak ediyor ve sormamı istedi. Kendisinin de elinden engelli sizce hizmetli bölümünü tercih ederse komisyon ona engel çıkarır mı?

Umarım cevap veren olur....

İsen Buga

Üye
Üye
Ambar Memuru da olabilirsin Veri hazırlamada: Bu bahsettiğin 2 işi yapan arkadaşlarım var. Tercih formunda işitme engelli olmayacak diye bir kod varmı? yok ise yazabilirsin. Gazanız mübarek olsun...

Birey

Üye
Üye
yok abı tercih klavuzu hiç engel gruplarından bahsetmiyor, buna bizim dikkat etmemiz lazım. Ha ben uygun derim sonra komisyon uygun değildir derse komisyon haklı olacak...

Çok sağol abı bu iki tercih için cesaret geldi, altını çiziyorum bunların :))

İsen Buga

Üye
Üye
Komisyon korkuluk vaziyeti görüyor. Lakin bahçeye kargalar girmesin...
Kötü tercih yapmadığın sürece korkuluk kımıldamaz ööylece kalır. Korkma sen...

Birey

Üye
Üye
Anladım abı, bu başlığı açmam iyi oldu: karar vermeye başladım :)

Kararsızlıktır kötüdür gerçekten.

Cevaplar için tekrar teşekkürler abı.

İsen Buga

Üye
Üye
Raaht kafa ile tercih yapmak daha kolay..
Cidden işitme engelli olman engel değil. Memuriyete girince anlayacaksın..
Kolay gelsin...

berzah

Üye
Üye
slm arkadaşlar ben kendi memleketim dışında terciz edebilirmiyim işitme enğelli ,,,

Birey

Üye
Üye
Berzah yönetmenliğe göre tercih edebilirsin. sorun yok.

İsen Buga

Üye
Üye
slm arkadaşlar ben kendi memleketim dışında terciz edebilirmiyim işitme enğelli ,,,
Türkiyenin her yerine tercih yapabilirsin. engel yok ancak gideceğin şehri çok iyi tanımalısın. Tayin isteme hakkını geri çevirebilirler.

Tekerlekli Sandalye