ÖMSS Tercihlerinden sonra Raporda Memur olabilir ibaresi olması zorunlumu...

philosafftrick

Üye
Üye
Bu konu hakkında bılgısı olan arkadaslar var mı dıyelım kı tercıhlerımızı yaptık raporumuzda memur olabılır ıbaresı yoksa rapora ek bır rapor daha alınması gerekıyormus dogru mu bu konu aklımı karıstırıyor hasekıyı aradım yenı rapor ıcın verdıklerı randevu 1 ay sonrasına sınırlerım cok bozuldu bırısı bu konu ıle ılgılı yardımcı olabılırmı ve dıyelım kı bu rapor sart en hızlı hangı hastaneden alınabılınıyor...

sımdıden cok tesekkur ederım...

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam Arkadaşım,

Rapor adı üstünde engellilik oranını gösterir ( süreli ya da süresiz o hastalığın ilerleyişine ya da tedavi şekline bağlı olarak değişkenlik gösterse de ), Engelli Sağlık Raporu. Bu rapor engellinin özel ya da kamuda kendine uygun alanlarda çalışması için hazırlanmıştır zaten.

Hiç stres yapma kendine 2. bir rapor isteneceğini zannetmiyorum.Engel engeldir, yani hastalığın çeşidi şu işlerde çalışır şunlarda çalıştırılamaz diye... Yoksa bu kişi kamuda memur olur, şu kişi özel sektörde çalışır diye bir ayırıma ve 2. rapor istendiğine bugüne kadar hiç rastlamadım.

Site yöneticileri de sana bilgi verecektir ama bence rahat ol, öyle bir durum yok.

darende

Üye
Üye
raporda özürlü işci adayı olur olmaz diye belirtir merak etme memur olur olmaz diye yazmaz rapor rapordur %40 ı geçiyorsa olursun

philosafftrick

Üye
Üye
%56 engelliyim ben şeker kalp tansiyon kronik hastalıklarımdan dolayı şimdi memur olabilir ibaresi için 155 lıralık bır rapor sart dıye okudum bır sıtede ondan dolayı nasıl tutustum bılemezsınız zaten yogunuz stresslıyız bırde rapor pesındemı kosacagız dedım hasekı sagolsun ta obur ayın sonuna gun verıyor derken sınırlerım bozulmustu sımdı ınsallah sıkıntı olmaz ve bu rapora gerek kalmaz... cok tesekkurler Darende ve Gazoz Agacı

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
İçin rahat olsun kardeşim :) Zaten çok streslisin bir de buna takılma lütfen...

Haydi gülümse..

philosafftrick

Üye
Üye
İçin rahat olsun kardeşim :) Zaten çok streslisin bir de buna takılma lütfen...

Haydi gülümse..

Patlayacak bir bomba gibiyim inanın artık sağlıklı bile düşünemiyorum stress beni mahvetti şekerimi mahvetti
iyi dileklerinize memnun oldum cok saolun hepimiz için umut dolu güneşli aydınlık bir gün olsun kardeşim...

YassaX

Üye
Üye
philosafftrick ; Öncelikle Engelli Raporlarında Memur Olabilir İbaresi şeklinde bir ibare yok ... Ayrıca ; Engelli Raporları Kesinlikle ve Kesinlikle ÜCRETSİZDİR ... Siz ; Devamli Surette Her siteye girip ; herkesin yorumunu okuyorsunuz ; kafanız allak bullak oluyor ... Yazılarınızdan ve bana attiğiniz özel mesajlardan anlıyorum ki ; cok fazla streslisiniz .. Bu durum sağliğiniz icin hic guzel bir durum degil .. Kendiniz diyorsunuz zaten; sağliğim bozuldu diye ... Hersey Olacağina varir arkadaşim ..Nasip Kısmet işi bu işler ... Nasipten Ötesi yok ... Sizin O 155 TL lik Memur Olabilir Raporu Şu olabilir : KPSS ile diyelim bir kisi Devlet Memurluğuna atandı ; atandığı kurum Sağlık Raporu istedi diyelim ; Alınan Raporun Adı Memur Olabilir Raporu ve Ücreti de 155 TL olabilir.. Bu benim Yorumum ; yazdıklarınıza istinaden ... Şimdi sizin Engelli Raporunuzda ; İstihdam = Evet Şeklinde Yaziyor mu ? Ya da Sakat İşçi Olur Yazisi Var mi ? Özürlü Olarak Çalışabilir Var mı =? Ya da Tüm Özürlü Haklarından Yararlanması gbi bir ibare var mı ? Çalıştırılamayacağı iş Alanlarında bişey yaziyor mu ? Tüm bunları bir kontrol edersen ve geri donuş yaparsan buradan ; bildiğim kadarıyla yardımcı olmaya calisayim ... Ancak ; Bu dakikadan sonra ; Tercih Kılavuzunun Yayınlanmasına cok az bir zaman kala Raporunuzu Yenileme işlemi ; Tercihlerin ve yerleştimenin sonuna kadar yetişir mi bilemem ... Siz ; Tercihlerde bulunacaksiniz ; sonrasinda ise Eğer Atanırsanız ; TÜM İNSİYATİF ATANDIĞINIZ KURUMDADIR... Her Kurumun Farklı İstekleri ve Tarzlari vardir ...SİZ MEB E Atandınız diyelim ; Belki de Yeniden Rapor isteyebilir ( Örnek veriyorum, ister demiyorum ) ... Belki Sağlık Bakanlığına Atandınız ; Tekrardan Sağlık Raporu İstemez, Engelli Raporunuz Yeterli ve Uygun diyebilir ... Yani Bu Konuda da Net bir durum sozkonusu değil... ÖMSS İlk defa yapiliyor .. Atandiğiniz Kurum; 5 Kişilik bir Komisyon Kurup Sizin ; Gerekli Evraklarınızı isteyecek ; belki ek biseyler isteyecek ; bunlarin hepsini Yaşayarak Öğreneceğiz ... HAA Siz; Yorumları okudunuz ; Raporunuzun Uygun olmadiğini dusunuyorsunuz anladiğim kadariyla ; işte bu konuyu şimdi değilde 7-8 ay once araştırıp; halletmeniz gerekirdi ... Bu sitede Uzun zamandir yaziyorum; ENgelli Devlet Memurluğu icin hangi raporlar uygundur , nelere dikkat edilmeli ; anladiğim olcude yazdim ben ; cok cok oncelerden ... Neyse Artık ; Olmuşla , Ölmüşe Çare Yok ... Bu kadar strese de gerek yok ... Sağlığınız iyi olmadiği takdirde ; En iyi Devlet Memurluğu Olsa Ne Farkeder ... Onun icin oncelike SAĞLIK kardeşim ... Hakkında & Hakkımızda & Tüm Engelli Kardeşlerimin Hakkında En Hayırlısı Neyse O Olsun ...

HAYIRLI CUMALAR

Saygılar ...

hunter

Üye
Üye
benim raporumda ''AĞIR efor gerektiren işlerde çalışamaz''yazıyor memurluk ağır efor gerektiren iş olarak tanımlanmıyordur herhalde dimi?

philosafftrick

Üye
Üye
philosafftrick ; Öncelikle Engelli Raporlarında Memur Olabilir İbaresi şeklinde bir ibare yok ... Ayrıca ; Engelli Raporları Kesinlikle ve Kesinlikle ÜCRETSİZDİR ... Siz ; Devamli Surette Her siteye girip ; herkesin yorumunu okuyorsunuz ; kafanız allak bullak oluyor ... Yazılarınızdan ve bana attiğiniz özel mesajlardan anlıyorum ki ; cok fazla streslisiniz .. Bu durum sağliğiniz icin hic guzel bir durum degil .. Kendiniz diyorsunuz zaten; sağliğim bozuldu diye ... Hersey Olacağina varir arkadaşim ..Nasip Kısmet işi bu işler ... Nasipten Ötesi yok ... Sizin O 155 TL lik Memur Olabilir Raporu Şu olabilir : KPSS ile diyelim bir kisi Devlet Memurluğuna atandı ; atandığı kurum Sağlık Raporu istedi diyelim ; Alınan Raporun Adı Memur Olabilir Raporu ve Ücreti de 155 TL olabilir.. Bu benim Yorumum ; yazdıklarınıza istinaden ... Şimdi sizin Engelli Raporunuzda ; İstihdam = Evet Şeklinde Yaziyor mu ? Ya da Sakat İşçi Olur Yazisi Var mi ? Özürlü Olarak Çalışabilir Var mı =? Ya da Tüm Özürlü Haklarından Yararlanması gbi bir ibare var mı ? Çalıştırılamayacağı iş Alanlarında bişey yaziyor mu ? Tüm bunları bir kontrol edersen ve geri donuş yaparsan buradan ; bildiğim kadarıyla yardımcı olmaya calisayim ... Ancak ; Bu dakikadan sonra ; Tercih Kılavuzunun Yayınlanmasına cok az bir zaman kala Raporunuzu Yenileme işlemi ; Tercihlerin ve yerleştimenin sonuna kadar yetişir mi bilemem ... Siz ; Tercihlerde bulunacaksiniz ; sonrasinda ise Eğer Atanırsanız ; TÜM İNSİYATİF ATANDIĞINIZ KURUMDADIR... Her Kurumun Farklı İstekleri ve Tarzlari vardir ...SİZ MEB E Atandınız diyelim ; Belki de Yeniden Rapor isteyebilir ( Örnek veriyorum, ister demiyorum ) ... Belki Sağlık Bakanlığına Atandınız ; Tekrardan Sağlık Raporu İstemez, Engelli Raporunuz Yeterli ve Uygun diyebilir ... Yani Bu Konuda da Net bir durum sozkonusu değil... ÖMSS İlk defa yapiliyor .. Atandiğiniz Kurum; 5 Kişilik bir Komisyon Kurup Sizin ; Gerekli Evraklarınızı isteyecek ; belki ek biseyler isteyecek ; bunlarin hepsini Yaşayarak Öğreneceğiz ... HAA Siz; Yorumları okudunuz ; Raporunuzun Uygun olmadiğini dusunuyorsunuz anladiğim kadariyla ; işte bu konuyu şimdi değilde 7-8 ay once araştırıp; halletmeniz gerekirdi ... Bu sitede Uzun zamandir yaziyorum; ENgelli Devlet Memurluğu icin hangi raporlar uygundur , nelere dikkat edilmeli ; anladiğim olcude yazdim ben ; cok cok oncelerden ... Neyse Artık ; Olmuşla , Ölmüşe Çare Yok ... Bu kadar strese de gerek yok ... Sağlığınız iyi olmadiği takdirde ; En iyi Devlet Memurluğu Olsa Ne Farkeder ... Onun icin oncelike SAĞLIK kardeşim ... Hakkında & Hakkımızda & Tüm Engelli Kardeşlerimin Hakkında En Hayırlısı Neyse O Olsun ...

HAYIRLI CUMALAR

Saygılar ...

istihdam degerlendırılmedı rapor suresı sureklı çalıştırılmayacagı ıs alanı : boş
ağır özürlü hayır dıyor.

bakalım hayırlısı :(

YassaX

Üye
Üye
philosafftrick; Bu Aldığınız Rapor Konusunda sizin bir hatanız yok ... Ancak ; Engelli Raporunu Veren Hastaneniz ; İstihdam Kısmını Doldurmalıydı , Çalıştırılamayacağı İş Alanları Kısmını Doldurmalıydı ... Ben kendi ilimden biliyorum ; iki hastane Engelli Raporu verebiliyor ; Bir Tanesi Tam olarak hepsini dolduruyor, diğer hastane aynen size verildiği gibi dolduruyor, hatta Özür Gruplarını bile ayırmıyor ... Ortopedi Özürlü, İşitme Özürlü ; Görme Özürlü vs ; Hemde yeni rapor alanlara bile aynı şekilde rapor veriliyor ... Artık Hakkınızda Hayırlısı Demekten başka bişey aklıma gelmiyor...

akbar_han

Üye
Üye
philosafftrick; Bu Aldığınız Rapor Konusunda sizin bir hatanız yok ... Ancak ; Engelli Raporunu Veren Hastaneniz ; İstihdam Kısmını Doldurmalıydı , Çalıştırılamayacağı İş Alanları Kısmını Doldurmalıydı ...[/B] Ben kendi ilimden biliyorum ; iki hastane Engelli Raporu verebiliyor ; Bir Tanesi Tam olarak hepsini dolduruyor, diğer hastane aynen size verildiği gibi dolduruyor, hatta Özür Gruplarını bile ayırmıyor ... Ortopedi Özürlü, İşitme Özürlü ; Görme Özürlü vs ; Hemde yeni rapor alanlara bile aynı şekilde rapor veriliyor ... Artık Hakkınızda Hayırlısı Demekten başka bişey aklıma gelmiyor...

slm
+++++sevgili özkancey bendeki raporda istihdam kısmı işretli ama onunla ilgili bir açıklama yapılmalımıydı bilmiyorum. çalışamayacağı iş alanı bölümünde ise VARDİYALI İŞLERDE,AĞIR VE TEHLİKELİ İŞLERDE ÇALIŞAMAZ, ağır özürlü bölünde ise HAYIR , raporungeçerlilik süresi konusu SÜREKLİ ibareleri geçiyor.
sizce bu rapor yeterlimidir.

YassaX

Üye
Üye
akbar_han ; Bu konuda ben yeterli ya da yetersiz diyemem ... Atandığınız Kurumun İnsiyatifinde olan bisey bu ... Benim yorumum ise ; Olmasi gerektiği gibi doldurulmuş görünüyor ... Hakkınızda Hayırlısı Olsun ...

Saygılar ...

Mcaglar

Üye
Üye
öğretmen ataması yaparlarsa kesin bizden isterler. milli eğitim müd. şube müdürleri biraz kıl oluyor :) ekstra öğretmenlik yapabilir raporu isterler. :)

YassaX

Üye
Üye
Mcaglar ; Atanılan Kurumdaki Kişilerle de alakalı bir durum .. Yaşayıp Göreceğiz . En Hayırlı bir şekilde ÖMSS Yerleştirmelerini atlatmak ümidiyle ...

BESYO74

Üye
Üye
Özkan bey merhaba. Raporlarla ilgili bir şey paylaşmak istiyorum. Öncelikle ben raporumu 2010 yılında aldım.Çalıştırılamayacağı İş Alanları Kısmı boştur.Raporumda boş olan kısmında ÇALIŞAMAZ diye bir ifade yok.Yaptığım araştırmalar sonunda 2010 yılında memur alımı olmuş ve Çalıştırılamayacağı İş Alanları Kısmı boş olan diğer arkadaşların yapmış olduğu itirazlar sonucu değişikliklere gidilmiştir.Bunu paylaşıyorum.
ÖZÜRLÜ PERSONEL ALIMI BAŞVURULARINA İLİŞKİN YAPILAN DEĞİŞİKLİKLER

Bakanlığımızca 2010 yılı içerisinde ilk defa Devlet Memuru olarak istihdam edilecek özürlü personele ilişkin açıklamaların yer aldığı kılavuz ..::T.C. M ve Personel Genel M adreslerinde yayınlanmıştı.

Ancak adaylardan gelen talepler doğrultusunda bazı konulara ilişkin yeni bir değerlendirme yapılmış ve değerlendirme sonucunda değişen hususlar aşağıda belirtilmiştir.

a) Halen son sınıfta öğrenim gören adayların öğrenim gördüğü okullardan “Halen son sınıfta öğrenim gördüklerine” ilişkin belgeleri ilgili İl Millî Eğitim Müdürlüklerine ibraz etmeleri halinde başvuruları kabul edilecektir. Bu durumda olan adayların, atama öncesinde diploma asılları veya onaylı örnekleri ile diplomalarının düzenlenmemiş olması halinde öğrenim durumlarını belirtmek üzere ilgili kurumlarca usulüne göre verilecek ve daha sonra diploma veya örnekleri ile değiştirilebilecek belgelerin aslı veya kurum onaylı nüshalarını yerleştirildikleri İl Millî Eğitim Müdürlüklerine ibraz etmeleri halinde atamaları yapılacaktır.

b) 27 Haziran 2010 tarihinde 81 İl Merkezinde yapılacağı duyurulan özürlü personel alımı sınavı aynı tarihte “ Lisans Yerleştirme Sınavı-2 (Fen Bilimleri) 2010-LYS2 ” sınavı olması nedeniyle 04 Temmuz 2010 Pazar günü saat 14.00 ‘da yapılacaktır.

c) 75 dakika olarak belirlenen sınav süresinin adayların özür durumları nedeniyle algılamadaki gecikmeleri ve refakatçilerin soruları aktarmalarında oluşan zaman kaybı göz önünde bulundurularak 90 dakika olarak belirlenmiştir.

d) Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırılması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmeliğin Geçici 1’inci maddesinin (ç) bendinde “ 6/2/1998 tarihli ve 98/10746 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla yürürlüğe konulan Özürlülere verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik hükümleri doğrultusunda verilmiş olan özürlü sağlık kurulu raporlarındaki çalışma gücü kaybı oranları, geçerli olup ….”hükmü yer almaktadır. Bu hüküm gereği eski yönetmeliğe göre alınan özürlü sağlık kurulu raporlarından “sürekli” olarak düzenlenenler geçerli olacaktır.

e) Öğretmen, memur ve hizmetli unvanlarına başvuruda bulunacak adayların ; Özürlülerin Devlet Memurluğuna Alınma Şartları ile Yapılacak Yarışma Sınavları Hakkında Yönetmelikte belirtildiği üzere özürlü sağlık kurulu raporlarında özür oranlarının %40 ve üzerinde olması gerekmektedir.

f) Özürlü Sağlık Kurulu raporlarında “ÇALIŞAMAZ” ifadesi bulunan raporların dışındaki diğer raporların onaylanması gerekmektedir

g) Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırılması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik ekinde yer alan Sağlık Kurulu Raporu vermeye yetkili kuruluşlara; yeni açılan ve sağlık kurulu raporu vermeye yetkili kılınan hastaneler eklenmektedir. Bu nedenle kılavuz ekinde yer alan “Sağlık Kurulu Raporu Vermeye Yetkili Hastanelerin Listesi” kaldırılmış olup, konuyla ilgili Sağlık Bakanlığından bilgi edinilmesi gerekmektedir.

Ancak Sağlık Bakanlığı Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğünün 2004/67 Nolu genelgesinde “ Özel hastanelerde; usulüne uygun olarak teşekkül ettirilmiş olsa bile özürlü sağlık kurulu raporu, vergi muafiyeti raporu, yurt dışı tedavi raporu, maluliyet raporu, özel tertibatlı araç ithali amacıyla alınan raporlar gibi özellikli raporlar verilemez.” yer alan hüküm gereği özel hastanelerce verilen Sağlık kurulu raporları geçerli olmayacaktır.

Bilgi edinilmesi hususunda gereğini rica ederim.

YassaX

Üye
Üye
BESYO74 Kardeşim güzel bir araştırma yapmışsın ellerine sağlık ... Ancak ; 3 Ekim 2011 Tarihinde yayınlanan ÖMSS Yönetmeliği ile ; eski Yönetmelik ve Hükümler Yürürlükten Kaldırılmıştır ... 3 EKİM 2011 ÖMSS YÖNETMELİĞİ LİNKİ : Ba --> Burada Detaylar Mevcut

Yürürlükten kaldırılan mevzuat 3 Ekim 2011 ÖMSS Yönetmeliğinden :

MADDE 24 ‒ (1) 20/8/2004 tarihli ve 2004/7754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Özürlülerin Devlet Memurluğuna Alınma Şartları İle Yapılacak Yarışma Sınavları Hakkında Yönetmelik yürürlükten kaldırılmıştır.

Bu Yönetmelikle bir çok yenilik ve değişiklik getirilmiştir ... Rapor Konusunda Açıkcası Ne yorum yaparlar bilemiyorum ... Bende bunları paylaşmak istedim ...

Saygılar ...

andycan

Üye
Üye
Geçtiğimiz günlerde raporumun fotokopisine "aslı gibidir" ibaresi yazdırmak için Bursa Devlet Hastanesi sağlık kuruluna gittim. Görevli memur arkadaş kimlik numaramdan Sağlık Bakanlığının raporlar sistemine girdi ve geçmişe dönük 2005 yılına kadar olan tüm raporlarımı görüntüledi. Ben 2005 yılından önceki raporlarımın niye görünmediğini sordum. 2005 yılında tüm sistemin değiştiğini ve bundan sonra sınavlarda da 2005 den önceki raporların yenisinin isteneceğini söyledi. Bence tercihler yapılırken raporu sistemde gözükmeyen kişileri tercih sistemi kabul etmeyebilir.

YassaX

Üye
Üye
andycan ; Paylaştığın bu bilgi için teşekkürler ... Bu Konuda bir netlik yok ... Bir Hastanenin Sağlık Kurulu Sekreteryasında çalışan bir yetkili ; Sınavla ilgili olan Detayı bileceğini sanmıyorum ... Hakkımızda Hayırlısı Olsun ...

Saygılar ...

YassaX

Üye
Üye
ALLAH'IN Rahmeti, Bereketi Sizinle Olsun. Gönül Güneşiniz Hiç Solmasın. Yüzünüz Aydın Olsun, Kalbiniz Nur Dolsun. Makamınız Firdevs, Dualarınız Kabul Olsun. BERAT KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN ... HAYIRLI KANDİLLER ...

Saygılar ...

Tekerlekli Sandalye