Ömss ve kura sonuçları aynı zamanda mı açıklanır ?

bigboss

Üye
Üye
Herkez merakla Ömss sınav sonuçlarını bekliyor ama kuralardan bir ses soluk yok kimse nasıl ne zaman olucak bilmiyor peki hem sınav sonucu hem kura sonucu aynı zaman da mı açıklanır

bigboss

Üye
Üye
O zaman bugün acıklanması gerekiyor sınav olalı 1 ay oldu

karamel

Üye
Üye
sanmıyorum önce sınav sonuçları açıklansınnn artık

YassaX

Üye
Üye
bigboss; Herkes ÖMSS Sonuçlarını bekliyor diyorsun da ; ÖMSS 29 Nisan 2012 tarihinde yapıldı... Yani tam 1 ay önce ... Kura Başvuruları ise 14 - 25 Mayıs 2012 Tarihleri arasında oldu, 25 Mayıs 2012 Cuma günü yani 4 gün önce Başvurular bitti. Takdir edersiniz ki bu bir süreç. Siz Kura Başvurunuzu yaptınız, bunun bir değerlendirme ve onaylanma süreci var , biraz sabırlı olmanız lazim... Bazı sitelerde duyduğunuz yorumlara inanmayin.. ÖMSS Sonuçları ve Kura aynı anda olacak vs vs , bunlar resmi açıklama değil, bir kişinin kendince geliştirdiği ve kendini inandirdiği bir yorum... Kura Çekilişinin Ne zaman yapılacağı hususunda Resmi bir açıklama malesef şu anda yok.... ÖMSS - 2012 ye Kura Başvuru Tarihleri ; 14 - 25 Mayıs 2012 arasında idi ... Tahmini olarak ; Haziran Ayının İlk yarısından Sonra Kura Çekilişi Olabilir.. ÖSYM ; Yapılan Tüm Başvuruları tek tek inceliyor ... ÖSYM Merkezinde yaptığınız işlemler; Merkezde İnceleniyor , sisteme girişler kontrol ediliyor ve bunun içinde bir süreç gerekli .. Başvuruların doğru - düzgün yapılıp yapılmadığını da bakılıyor.. Ben de ÖMSS - 2012 ye Lisans olarak girdim ve bugün 30. gün halen Sınav Sonucumuzu öğrenemedik ... ÖMSS Sınav ve Kura sistemi ilk defa bu sene yapıldığı için biraz sıkıntı, acemilik, koordinasyon eksikliği gibi sorunlar mevcut ... Kura Çekilişinin Nerede, Ne Şekilde, Ne zaman yapılacağı ; DUYURULUR. ... Şoyle düşünün Kura Başvuruları yapıldı, başvurular alındı, ancak başvuranların bazıları diyelim, Kura ya girme hakkı olmadığı halde kuraya kabul edilmiş... Bu ve Buna benzer durumlar için; dediğim gibi belli bir süreç geçmeli ... Hakkınızda Hayırlısı Olsun, Sabredelim..

bigboss "" O zaman bugün acıklanması gerekiyor sınav olalı 1 ay oldu ""

bigboss ; yasalara göre 1 Ay içerisinde açıklamak zorundalar,Ancak bu 1 ay 30 İş günü.. Yani Cumartesi ve PAzar Günleri dahil degil ... O sebeple Yasal olarak 11 Haziran 2012 - Pazartesi Gününe kadar zamanları var ... Ben dün ( 28 Mayıs 2012 - Pazartesi ) saat 17.00 de ÖSYM yi aradım, aynısını sordum.. 30 gün yani yarın son değil mi dedim; hayır 30 işgünü dedi yetkili.. Ben 10 Hazirana kadar mi acıklanacak dedim; Bu hafta icinde DUYURULAR Bölümüne bakın dedi, başka da bisey demedi,

Tekerlekli Sandalye