ÖMSS ve Kura Yerleştirmeleri Başbakan Erdoğan’ın Katılımıyla Gerçekleşiyor- 9 AĞUSTOS

YassaX

Üye
Üye
ÖMSS ve Kura Yerleştirmeleri Başbakan Erdoğan’ın Katılımıyla Gerçekleşiyor

Ülkemizde ve dünyada ilk kez 29 Nisan 2012 tarihinde düzenlenen Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS) ve Kura ile Özürlü Memur Kadrolarına yerleştirme yapılmasında son kulvara girildi. ÖSYM Başkanlığı tarafından hazırlanan ÖMSS yerleştirmeleri ve Kura çekimleri Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın iştirak edecekleri bir toplantı ile 9 Ağustos 2012 tarihinde saat 11.30’da Ankara ATO Salonu’nda gerçekleştirilecektir.

ÖMSS sürecinin son dönemecinde, 11 – 20 Temmuz 2012 tarihleri arasında memur adaylarının yaptığı tercih işlemleri sonrasında aday memurların ÖSYM tarafından yapılan yerleştirme sonuçları Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın katılacakları bir toplantı ile açıklanacak. Ayrıca toplantıda Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan kura ile atanacak olan özürlü memur adaylarının kura çekimini de başlatacak.
Toplantıya başta Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sayın Fatma Şahin olmak üzere birçok Bakan ile Türkiye’nin birçok yerinden özürlü sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve engeliler katılacaklar.

Herkese Hayırlı & Uğurlu Olsun ...

KAYNAKÇA LİNKİ : Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü | Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı |

Saygılar ...

yolcu

Üye
Üye
bazı forum sitelerinde mail geldi diyor; acaba adece kura ile atanacaklara mı geldi? belki saçma ama bazıları da sadece yerleşenlere geldi diyor.

marcus_oredius

Üye
Üye
yolcu kardeşim daha kura çekilmeden nasıl yerleşildi :D gönlünü ferah tut sen.

YassaX

Üye
Üye
yolcu ; maili filan unutun. Paylaştığım yazımın altında KAYNAKÇA LİNKİ Var. Haberin Kaynağı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının Resmi İNternet Sitesi. Kesin ve Net Haber Yukarıda verdiğim yazıdaki LİNKTEN okuyabilirsiniz ...

Saygılar ...

bghns

Üye
Üye
hocam millete mail gelmiş.genelde de yüksek puan alanlara.onun için insanın içine süpe düşüyor

yolcu

Üye
Üye
yorum için teşekkürle Yassax ...belki çok önemli değil ama tüm adaylara o mail gelmeliydi. İnşallah hakkımızda hayırlısı olur.

Saygılar...

YassaX

Üye
Üye
yolcu ; Rica Ederim. Ben de Lisans düzeyinde bu sınava girdim bana da mail gelmedi su ana kadar .. Önemli Olan mail degil ; Hayırlısıylan ÖMSS Yerleştirme Sonuçlarımızın acıklanmasıdır . Zaten Bakanlığın Resmi İnternet Sitesinde Duyurusu yapılmış. Mailin Çokta bir önemi olduğunu düşünmüyorum .

Saygılar ...

turukku

Üye
Üye
merhaba dostlar mail olayı doğrudur bana da geldi hatta davetiye de vardı

marcus_oredius

Üye
Üye
sanırım herkeze bir iki gün içersinde davetiye gelecek. ama sakın bunu ben kazandım ben kazanmadım olarak ele almayın herşey ayın 9unda meydana cıkacak.

frankenstein

Üye
Üye
Eyvah. Sayın Başbakanımız da katılacakmış. Reklamlara 1 hafta kaldı :)

sebboy

Üye
Üye
allahıma şükürler olsun sonunda bir tarih verdiler hem kura sonuçları açıklanacak hemde sınav sonuçları umarım beklediğimize değer alllahım hayırlısını versin hakkımızda inş birde ösymde duyuru yapsalar super olcak şimdi baktim hiçbişi yok orda

andycan

Üye
Üye
mail gelen arkadaşlar puanlarını ve mezuniyet durumlarını yazabilirlermi...

sebboy

Üye
Üye
arkadaşlar kuraya katılan arkadaşlara davet yolllarlar o an orda bulunsunlar diye sınava girenlere yollanmaz biz ösymnin kendi sitesinden öğrencez sonuçları

Son düzenleme:

andycan

Üye
Üye
yok sebboy sınava giren yüksek puan alanlarada gelmiş mail. bu iş biraz canımı sıktı. bence yerleşenlere geliyor bu mail.

marcus_oredius

Üye
Üye
bencede.

bir arkadaşın yorumu " o zaman sizin sınav sonuçlarıda bugün yarın açıklanır"

YassaX

Üye
Üye
Arkadaşlar Mail Sadece KURA Başvurusunda bulunanlara gelmedi . Az once Ortaöğretim Mezunu bir Tanıdığımla görüştüm, ona da davet maili gelmiş . Kafanıza takmayın ; Mail gelmeyenler kazanamadı - mail gelenler kazandı diye birşey olamaz ...

sebboy

Üye
Üye
Arkadaşlar Mail Sadece KURA Başvurusunda bulunanlara gelmedi . Az once Ortaöğtretim Mezunu bir Tanıdığımla görüştüm, ona da davet maili gelmiş . Kafanıza takmayın ; Mail gelmeyenler kazanamadı - mail gelenler kazandı diye birşey olamaz ...
yassax ona bende katılıyorumda daha kura sonuçları açıklanmadan bu belli olmazda benim aklıma şu takıldı mesela diyelimki bana davet maili geldi diyelim gitmek zorundamıyım ankaraya

YassaX

Üye
Üye
sebboy tabiki de gitme mecburiyetin yok .. Hatta davet gelenlerin bile o toplantıya katılması süpheli . Sonucta cok sıkı guvenlik önlemleri nedeniyle ; katılımı sınırlı tutacaklardır diye düşünüyorum .

sebboy

Üye
Üye
çok sevindim tsk cvp için yassax zaten biz ösymnin sitesinden öğrencez sonuçları gitmenin mantığı yok okadar yolu

Tekerlekli Sandalye