ÖMSS veya KPSS'de engelliler ek puan veriliyor mu?

urfa_akbas

Üye
Üye
mrb ben ortaöğretim mezunuyum %55 raporum var
arkadaşın biri bana
ömss yada kpss ye girildiğinde sınava girdiğin için ek puanda alındığını söyledi
bu durumla ilgili tecrübesi olan arkadaşların bilgilendirmesini rica ediyorum

marcus_oredius

Üye
Üye
hayır böyle bir şey yok zaten almış olduğun puan nihai puan. hele ki ömss hepimiz engelliyiz. kpss de zaten sana engelli olup olmadığın sorulmuyor bile.

urfa_akbas

Üye
Üye
tşkürler..............................................................

mr.boris

Üye
Üye
Eğer engelli olupta kpss sınavını kazanıp herhangi bir kuruma atanırsak sorun teşkil eder mi?

marcus_oredius

Üye
Üye
hayır raporunuzu personel daire başkanlığına ibraz edilirse bir problem olmaz. ancak sanırsam 2012 kpssden sonra bu işleyişde bir değişiklikolabilir. çünkü engelli personel alımı 2012 yılında ömss aracılığıyla alınmaya başladı.

mr.boris

Üye
Üye
hayır raporunuzu personel daire başkanlığına ibraz edilirse bir problem olmaz. ancak sanırsam 2012 kpssden sonra bu işleyişde bir değişiklikolabilir. çünkü engelli personel alımı 2012 yılında ömss aracılığıyla alınmaya başladı.

Engelli olupta bu sınava giren çok kişi var.Bu konuyla ilgili haber başlığı açıp herkesi bilgilendirirseniz çok iyi olur marcus.

marcus_oredius

Üye
Üye
şu anda yönetmelikte bir değişiklik olmadığından dolayı bu konuda bilgilendirme yapmayacam. ama gelecekte yönergelerde bir değişiklik olduğunda bildirmeye calışırım

Tekerlekli Sandalye