ÖMSS'de 5 kişilik komisyon nedir?

akoqlan

Üye
Üye
Arkadaşlar bu 5 kişilik komisyon ne demektir? Mülakat mı yani bize sorular falan mı sorcaklar?

İsen Buga

Üye
Üye
Merak etme bildiğin komisyon değil. Onay komisyonu onlar. Bazı engelliler bazen farkında olmadan yada bilmeden kendisi ile alakası olmayan tercihlerde bulunurlar. Tercih konusunda yerleştirme yapılırken hiç bir kontrolden geçmeden (kaldı ki memur ne yapsın sen bu işe uygun değilsin başvuramazsın diyemez) Dolayısıyla bu engelli kişiler farkında olmadan işlere atandıklarında, o an yapamayacakları işleri gördüklerinde isyan ederler. Mutsuz olurlar. Komisyonun amacı da bu uygun olup olmadığına bakacaklar.
Size kalan görev su: tercih formu doldururken dikkatlı olmanız ve kriterlerinize uygun meslek seçmeniz.

YassaX

Üye
Üye
akoqlan Devlet Personel Başkanlığı Yetkilisi ile yaptığım Telefon Görüşmesi Aynen Aşağıdaki Gibidir... Yorumsuz Bir Şekilde Aktardım ...

"" Arkadaşlar telefon görüşmem Devlet Personel Başkanlığı'ndan bir yetkili ile görüşüldü ... 12 Haziran 2012 - Salı Günü , Saat 15.30 Civarlarındaki Konuşmamız 0 312 418 80 71 No'lu Telefondan şu şekilde oldu :Benim bir diğer sorum şuydu : 3 Ekim 2011 Yönetmeliğine göre ; Atanılan Kurumdan 5 kişilik bir komisyon nedir ? Mülakat mıdır ? İçeriği Nedir? Diye Sordum.. Cevap aynen Şu şekilde: Mülakat olmayacak ; Siz atandıktan sonra; atandığınız kuruma gerekli evrakları götüreceksiniz . Evrak bazında kontroller yapılacak.. Mesela Diploma, Özürlü Raporu, Özel Şartlar Olursa Sertifikalar gibi ; Atanılan işe uygun olup olmadığına bakılacak ve evraklar uygun mudur değil midir onlar kontrol edilecek, yüzyüze bir mülakat söz konusu degil şeklinde ifade ettiler.. ""

akoqlan ; bu yazdığım yazıyı sitemizde daha onceden paylaşmıştım. Sizin Sorunuz üzerine ; ilgili olan yerleri kopyaladım, bilginiz olsun ...

İsen Buga ; Verdiğin ayrıntılı cevap için çok Teşekkür Ederim ...

Saygılar ...

YassaX

Üye
Üye
akoqlan ; Rica Ederim ...

YassaX

Üye
Üye
ALLAH'IN Rahmeti, Bereketi Sizinle Olsun. Gönül Güneşiniz Hiç Solmasın. Yüzünüz Aydın Olsun, Kalbiniz Nur Dolsun. Makamınız Firdevs, Dualarınız Kabul Olsun. BERAT KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN ... HAYIRLI KANDİLLER ...

Saygılar ...

Tekerlekli Sandalye