ÖMSS'de 82 puan alan birinin atanma şansı nedir?

englishman

Üye
Üye
Merhaba arkadaşlar,

ben bir yakınımın tercihlerini yaptım

kendisi ortaöğretimden sınava girdi.Puanı 82.6 başarı sıralaması 2935

tercihlerini sadece gıda tarım ve hayvancılık bakanlığı düz memur kadrosundan yaptık

sırasıyla izmir,aydın,manisa,denizli,muğla,burdur,tekirdağ bolu,zonguldak,sinop,ordu,rize,artvin,ığdır ve ağrı olarak yaptık.Bu tercihlerin kontenjanları genelde 2 ya da 3tü.Ona da özen gösterdik.

Sizce atanma şansı nedir?ben şahsen yüksek görüyorum.Teşekkürler

YassaX

Üye
Üye
englishman ; Artık Tercihleri Yapılmış ; Hayırlı ve Uğurlu Olsun ... Ancak Başarı Sırasına göre ; İzmir - Aydın - Manisa - Denizli - MuğlaTercihleri ; Genel Anlamda Cok Tercih edilen iller .. Tamam 3.000 e yakın kontenjan var ; sıralama da 2.935 ; ancak dediğim gibi 3.000 in icinde olmak ; garanti atanmak anlamina gelmesin ... Ege Sahili haricinde daha farklı tercihler de yapılabilirdi ... Burdur ve Tekirdağ gibi örnekler çoğaltılabilirdi kanaatimce .. Artık Hayırlısı Neyse O OLsun

Saygılar ...

englishman

Üye
Üye
pardon özkancey bey kopyala yapıştır yaparken hata yapmışım tercihler şu şekilde
1-izmir 2-aydın 3-manisa 4-denizli 5-muğla 6-burdur 7-tekirdağ 8-bolu 9-zonguldak 10-sinop 11-ordu 12- rize 13-artvin 14-ığdır 15-ağrı

YassaX

Üye
Üye
englishman ; yine de o puan ve sıralama ile Ege Sahili Daha Az Tercih Edilebilirdi.. 8 den sonrası fena degil . .. Ama işi grantiye almak adına ; Ölü Tercih Yapmamak adina ; 5 Egeyi ; 2 ya da3 yapardim diye dusunuyorum ben olsaydım.. Atanma Şansı Sorularına Net Cevap vermemiz mümkün .. tercihler hakkında genel bir yorum yapabilirim ve yaptım

Tercih Yapılan Arkadaşın Hakkında Hayırlısı Olsun

Saygılar ...

Tekerlekli Sandalye