ÖMSS'de yerleşemeyenler ne yapmalı?

enes1993

Üye
Üye
selamun aleyküm ben 91 puanla yerleşemedim ne yapmalıyım yani 2. tercih olcak mı?teşekkürler

İsen Buga

Üye
Üye
2014 yılına kadar onlarca hatta yüzlerce tercih olacak... şuanki puanız ile fakat farklı kurumlara yada aynı kurumlarda(yerleşmekten vazgeçenler için) tercih yapma sanşlarınız olacak.

marcus_oredius

Üye
Üye
2014 yılına kadar 20000 kamu personeli alınacak. eylül ayında bu tercihte boş kalan diyanet işleri kadroları düz memurluğa cevriolip tekrardan bizlere sunulcak. eğer tercihlerinizi dikkatli yaparsanız 91 puanla atanamam ihtimaliniz yok

esat66

Üye
Üye
2 ve daha fazla tercih ve yerleştirme olur sanırım öyle ümit ediyoz ben 72 puan almıştım ama atanamadım kısmet

marcus_oredius

Üye
Üye
benim inancım oldur ki en az 2 tane daha tercih dönemi ve onlara bağlı 2 tane ek yerleştirme olur en az. sonuç olarak 20000 kişi alınacak tabi bunun küsüratı vardır. sakın pes etmeyin.

marcus_oredius

Üye
Üye
20000 kişinin alınacağı zaten bilinen . diğer kısmı da şu anki uygulamadan cıkardığım bir yorum.

extreme42

Üye
Üye
eylül ayında tekrar kura çekilecekse eğer tekrardan atanacağımız yerleri seçecekmiyiz ösym sitesinde başbakan ekim ayı demiş kura için , ya ösym sitesinde kurayla alınan 988 kişi diyor doğrumu bu 6 bin kişide sınavlamı girdi

marcus_oredius

Üye
Üye
doğrudur. eğer ekimde kura olacaksa yeniden tercihte bulunacaksınız.

35izmir35

Üye
Üye
arkadaşlar merhaba buraya yeni üye oldum ama sürekli takip ettiğim yerdi özellikle ömss sınavı ortaya çıkana kadar neyse ben yorumları okudğum kadarıyla şunu sormak isterim.bende bir yere atanamdım 62 puan almıştım dediğiniz gibi 2014 ylına kadar atamalar devam edecekmiş peki bunu biz nerden takip edebilirim ösym sitesindenmi yoksa buradaki paylaşımlardanmı ikincisi bulunduğum şehir dahil başka şehirlerdede tercih yaptım fakat neden böyle bir durum oluştu anlamış değilim torpille atamalar oluyorsa o zman bizde bulalım atanalım haksızmıyım ?

MATRA

Üye
Üye
Bende yeni üye oldum. (uzun zamandır takip etmeme rağmen)
Sayın markus bende 71 lisans puanıyla açıkta kaldım.o kadarda ücra yer yazmama rağmen.siz bu yerleştirmeleri bayağı teferruatlı inceliyorsunuz. ek yerleştirmelerde acaba bu eksik kalanların yanında ekstra kadro açacaklarmı ve eylül deniyor ama sarkarmı sizce?
sorularım arka arkaya ama kusura bakmayın ilk olunca insanın aklına herşey takılıyor. ek ve bundan sonraki yerleştirmeleri sizler buaraya yazıp haber verecekmisiniz.(kadroya geçtikten sonra burada yine bizlere bu bilgileri vereckmisiniz?)

marcus_oredius

Üye
Üye
hiç probelm değil matra bence eylülde olacak yeterli sayıda kadroaçığı var bence. şu anda puanları inceliyorum ve genel olarak 85 puan üstü arkadaşların yarısının yerleştiğ kanatındayım yani sıralamınızı 600 kişi eksilterek tercih yaparsanız daha reahat olur lise için önlisans için 800 kişi lisans için 800 kişi eksilterek tercih yapın.

Tekerlekli Sandalye