ÖMSS'ye girdim. Ayrıca KPSS'yede girebilir miyim?

haberci

Üye
Üye
mrh arkadaşlar başlıkta da sorduğum gibi kpssye girebilir miyim ayrıca ömssde lise 80 puan almıştım kpssy gireyimmi sizce ? kpss muhtemelen daha zor olur deneyeyimmi bir faydası olur mu? eğer girebilirsem tabi?

YassaX

Üye
Üye
haberci ; öncelikle ÖMSS girmiş olmanız KPSS ye girmenize engel değildir.. Ancak; size burada kimse ; Kendi Hayatınızla ilgili vereceğiniz kararlarda yorum yapamaz, yapması da uygun olmaz ... ÖMSS aldiğiniz Puan ÖMSS Sınav Sonucunu bağlar , KPSS ye girerseniz de o da ayrı olarak hesaplanır... KPSS mi Daha Zor yoksa ; ÖMSS mi daha zor sorusununda net bir cevabı yok ..Onada şoyle bir cevap verebilirim.. Birisi Elma Birisi Armut ; Ama ikiside Sonuçta MEYVA ....KPSS Sınavına girme düşünceniz varsa ; avantaj mi getirir; dezavantaj mı ? bu sorunun cevabı sizde... ÖMSS ye calistiğiniz bilgileriniz taze ise ; altyapınız da iyi ise ; 23 Eylül 2012 tarihinde yapılacak KPSS ye kadar 3 aylık zamanda bu sınava iyi bir şekilde hazırlanacabileceksiniz ; avantaj olur...ÖMSS ye giren biri KPSS ye de girebilir ... Ben ÖMSS - Lisans Olarak 29 Nisan 2012 tarihinde ÖMSS ye girdim.. 9-18 Nisan 2012 Tarihleri arasinda da KPSS - Lisans Sınavına Başvuru yaptım. Nasipse 7 Temmuz 2012 Tarihinde de KPSS - Lisans a gireceğim ... Bunun bir KISITLAMASI Ya da ÖMSS 'ye BİR ZARARI KESİNLİKLE YOKTUR ... Benim Bilgilerim Kesindir ... KPSS - Lisans Başvurumu yapmadan önce ÖSYM yi Telefon Edip Teyit aldim .... ÖMSS ye girdiğimi KPSS ye de girmek istediğimi soyledim.. ikisine de girebilirsiniz sorun olmaz dediler ... Ayrıca ; Engelli Raporu olan bir kişinin ; diyelim ki fiziki bir sorunu yok ; Nöroloji kaynaklı ya da daha farklı bir durumda olan bir kişi KPSS ye başvuru yaparken Engelli Raporunu Belirtmek zorunda değil.. Engelli Raporu Olanlara KPSS de Tek Avantajı Sınava Giriş Şartları Acısından Fiziki bir kolaylık sağlıyor ... ÖRNEK : Görme Engelli bir kardeşimizin bunu KPSS başvurusunda belirtmesi lazim; İşaretleyici ve Okuyucu imkanı sağlanıyor ... Tekerlekli Sandalyede Olan bir kardesim bunu da belirtmek zorunda... İnsülin Pompasi kullanan bir şeker hastasi da ; en basinda KPSS Başvurusunda bunu belirtmek zorunda ve Engelli Raporunu da ibraz etmek zorunda ... Sınav Ücretiniz 35 TL ... 18 Haziran 2012 Pazartesi Gunu ÖSYM:::T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Sitesinin DUYURULAR Bölümünden KPSS - Başvuru Kılavuzunu Kedi Bilgisayarınıza indirip ; güzelce inceleyin ... Hakkınızda Hayırlısı Olsun ...

KPSS Ortaöğretim / Ön Lisans Başvuru Duyurusunun LİNK'İ : ÖSYM:::T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi

Saygılar ...

haberci

Üye
Üye
öncelikle cvbınız için tşk.ederim. tabiki kişinin kendi takdiridir ama ben tavsiye almak istedim. malum ömssde 60bin kişi yarıştık bunda yani kpssde 1milyon olur tahminim bu şartlarda ömss puanımın üzerine çıkabilir miyim ? kpss ve ömssye giren biri olrak fikrinizi alabilir miyim?

YassaX

Üye
Üye
haberci ; Rica Ederim ... Yukarıda size 18 satır cevap yazdim ... Tekrar bana ikinci kere aynı şeyi soruyorsunuz ... Bu konunun Tavsiyesi olmaz ... Bilgi bakımından iyi isen ve kalan 3 aylık süreçte de çalışabileceğini düşünüyorsan girersin... Artıları, eksileri sana kalmiş ... ÖMSS Sınavından aldığınız 80 Puan ile KPSS SInavının alakası ve mantığı olmaz ... Bu şartlarda siz 80 Olan; ÖMSS Puaninizin üzerine Çıkıp - Çıkamayacağınızın Yorumu Medyumluk Olur ... Bu arada ben daha önceden KPSS ye girmedim; ilk kez 7 Temmuz 2012 de nasipse giricem ...

Saygılar ...

mr.boris

Üye
Üye
Ben kpss ye de girdim sonra da ömss ye .Benim açımdan herhangi bir sorun teşkil etmedi.Sınava girmek senin takdirine kalmış. Saygılar....

YassaX

Üye
Üye
Evet Arkadaşlar ; Her Platformlarda Söylüyorum ... KPSS ye Girmek ÖMSS yi ; ÖMSS'ye Girmek KPSS yi Etkilemez ... Herkesin Kendi Takdirine Kalmış bir durum ...

Tekerlekli Sandalye