ömssye giren kpss önlisans sınavına girebilirmi

sebboy

Üye
Üye
arkdaşlar benim ömssden hiç umudum yok kpss önlisansa girmek istiyorum fakat kazanıp yerleştirildiğimde sağlık kurulu raporunu verdiğimde ömssye girdiğim için bir sorun olurmu birde özürlü sağlık raporumuz sadece uygun bir okulda sınava girmek içinmi geçerli olcak:confused:

YassaX

Üye
Üye
sebboy; ben ÖMSS - 2012 ye girdim.. KPSS Lisans Başvurumu da yaptım.. Nasipse 7 Temmuzda giricem.. Başvurumu yapmadan once ÖSYM yi arayip sordum.. ÖMSS ye gireceğim, Özür durumu belirtmeme gerek var mi ? ya da ÖMSS ye girdiğim icin KPSS ye girmem de bir sakınca var mi diye .. Yetkili soyle soyledi : ÖMSS ye girecek olmaniz KPSS ye girmenize engel degil.. Arzu ederseniz özür durumunuzu başvuru yaparken belirtmenize gerek yok .. Eğer KPSS ye girişte özel durumunuz varsa ( İşitme - Görme - Ortopedi ) o zaman belirtmeniz sizin icin önemlidir.. Cunku ona gore sınava girişte size kolaylıklar sağlanacaktır .. Ancak Özürlü Raporunuzun olmasi sadece sınava giriş şartları acısından fayda sağlar; atanma , yerleşme vs de diğer adaylardan hic bir fark yoktur.. Peki dedim atandiktan sonraki ; göreve başlama ile ilgili sorduğumda ; o bizim cevaplayabileceğimiz bir durum değil, atandığınız kurumu ilgilendiren bir durumdur diye bilgi verildi..

sebboy

Üye
Üye
peki ben kpss önlisansa başvuru yaparken vereceğim rapor ömssye verdiğim rapor gibi bir sağlık kurulu raporumu olcak yoksa devlet memuru olabilmek için kpssye özel sağlık raporu çıkartıcam özkan bey

YassaX

Üye
Üye
sebboy ; evet 18 Haziran - 4 Temmuz 2012 Tarihleri arasında ; ÖSYM ye vereceğin Rapor ÖMSS ye de verdiğin Engelli Raporun olacak.. . Devlet Memuru olabilmek icin KPSS ye özel Sağlık Raporun ise ; KPSS de atanırsan, atandığın kurum isteyecektir.. Yukarıdaki mesajimi biraz daha dikkatli okursan orada burada ifade ettiklerim yazıyor.. Senin Özrün KPSS Sınavına girerken avantaj sagliyor, atama da vs bir fark olmuyor .. Atanırsan da , atandığın kurum ne tarz bir rapor isterse onu alman gerekiyor, özeti de budur ...

YassaX

Üye
Üye
sebboy Rica Ederim.. Bizden ve tüm engelli kardeslerimizden hayır dualarınızı eksik etmeyin

Tekerlekli Sandalye