ÖMSS'ye lisans mezunu kaç kişi başvuru yapar?

BESYO74

Üye
Üye
Arkadaşlar bu sayı burda çıkmaz ama :)) ben size en yakın olasılığı vereyim..2010 sınavına öğretmenlik için 971, memurluk (önlisans ve lisans)6000 civarı müracaaat vardı.3 bini yerleşti daha sonra sağlık bakanlığı 1000 civarı lisans ve önlisans mezunu aldı..eğer tahminen 5 bin lisans ve önlinsans kadrosu açılsa yeni mezun ve yeni rapor alanlarla beraber gene en fazla 6 000 başvuru olur.Ben böyle bir istatistik çıkardım sizlerin fikrini de almak isterim.Arkadaşlardan bu verilere ulaşabileceği örneğin TÜİK, İŞKUR gibi yerler varsa paylaşırsa önümüzü görürüz....

mevce

Üye
Üye
Bende lisans mezunlarına ayrılacak sayıyı çok merak ediyorum.Anladığım kadarıyla öğretmen alımı olmayacak gibi.Halk eğitimin lisanslar için yayınladığı programdan bu sonuca vardım.

YassaX

Üye
Üye
mevce hanım ; benimde kanaatim sizinle aynı yönde ... Eğer MEB - Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Eğitim Bilimleri tarzı bir konu ya da Bölüm yayınlasaydı, o zaman tamam derdim.. BESYO74 verdiğin rakamlar için teşekkür ederiz.. Benim kişisel fikrim şu şekilde .. Yaklaşık 20.000 kişi atanacağını düşünüyorum, ancak ilk atama bu kadar olmayacağı kanaatindeyim.. Lisans - Ön Lisans - Lise Konusunda ise şu şekilde bir fikrim var, Başvuru sayısının , mezuniyet açısından : % 5 Lisans % 10 Ön Lisans % 85 İlköğretim - Lise ve Dengi Okullar olacağı kanaatindeyim.. Bu fikrime şuradan varmış oldum : Sağlık Bakanlığı'nın 2010 yılında yapmış olduğu Özürlü Sınavına Başvuru sayılarını dikkate aldım.. Hatta Şu anda Sakarya'da ÖMSS Hazırlık Kursuna Katılan toplam kişi sayısı : 140 kişi... Lisans: 5 Ön Lisans: 11 Lise ve Dengi Okullar : 124 ... Alınacak kişi sayısı hakkında bir yorumum malesef olamaz, biraz toto oynamaya benzer bence ....

mevce

Üye
Üye
Özkan Bey ,20bin alım sözünde durularda inşallah bizde rahat ederiz.

YassaX

Üye
Üye
mevce hanım; ben sözlerinde duracakları kanaatindeyim... Ancak 29 Nisan 2012 ÖMSS den sonra ilk yapılacak atama sayısının 20.000 olacağını düşünmüyorum.. Daha az bir rakam olacaktır.. Daha sonraki atamalarla birlikte hedefledikleri 20.000 ini belki tamamlarlar...

mevce

Üye
Üye
Özkan Bey,bu 20bin ıkı yıl içinde alacaklarını düşünüyorum sizin gibi.çünkü sınav iki yıl geçerli

YassaX

Üye
Üye
mevce hanım; aynen öyle düşünüyorum bende...

Tekerlekli Sandalye