Ön Lisans mezunu olunca sınava lise olarak başvuru yapabilirmiyim?

EnemyHunter

Üye
Üye
Merhaba EKMSS Ağustos 2014 te olacağı için ozamana kadar mezun durumundayım başvurular 1 2 ay önce alınsa yinede mezun durumundayım başvuru sırasında zorunlu ön lisans mı seçmem gerekli yoksa lise olarakta girebilirmiyim ?

güz gülleri

Üye
Üye
başvurunun değilde, sınavın olacağı tarihteki eğitim durumunuz dikkate alınır.çünkü daha lise okuduğunuzu düşünelim henüz mezun değilsiniz ama sınav tarihine kadar mezun olacaksınız lise düzeyini o zaman seçersiniz. sınav tarihi itibariyle mezun olupta lise düzeyini seçerseniz yerleştiğiniz kurumda sıkıntı yaşarsınız.

EnemyHunter

Üye
Üye
ben şuanda ön lisans okuyorum yani sınava başvuruda lise seçebilirmiyim ?

güz gülleri

Üye
Üye
önemli olan sınava başvuru sırasındaki durum değil sınava gireceğin zamandaki mezuniyetin. sınav tarihine kadar mezun olabilecek durumdaysan önlisans yazmak zorundasın.liseden sınava girip kazandığını varsayalım.gittiğin kurumda hemen önlisans diplomanı öne sürersen sahtekarlık yapmış gibi muamele görürsün.anlatabildim mi. iş çevremde tanık olduğum olay şu ki lise düzeyinden yerleşipte üniversite diploması verenlerin iş akitleri sonlandırıldı. engelliler e bu konuda özel ayrım yapılacağına ihtimal vermiyorum. sen önlisans olarak gir.

EnemyHunter

Üye
Üye
önemli olan sınava başvuru sırasındaki durum değil sınava gireceğin zamandaki mezuniyetin. sınav tarihine kadar mezun olabilecek durumdaysan önlisans yazmak zorundasın.liseden sınava girip kazandığını varsayalım.gittiğin kurumda hemen önlisans diplomanı öne sürersen sahtekarlık yapmış gibi muamele görürsün.anlatabildim mi. iş çevremde tanık olduğum olay şu ki lise düzeyinden yerleşipte üniversite diploması verenlerin iş akitleri sonlandırıldı. engelliler e bu konuda özel ayrım yapılacağına ihtimal vermiyorum. sen önlisans olarak gir.

bu soruyu sormamdaki amacım bu sene alttan aldığım mat 1 dersi var eğer onu bu dönem veremezsem yaz okuluna sarkacak dolasıyla okul uzamıs olacak o yüzden her ihtimale karşı yani lise olarak girip atanırsam lise diplomamı veririm

İsen Buga

Üye
Üye
sorduğun soruya mantıklı cevap vermişsiniz.
Bir de ben diğer mantık araya sokayım: Lise mezunları Ön lisans mezunlarından fazla. dolayısıyla bir yere yerleşme sansın önlisans halinden daha düşük. Onuda hesaba kat: sorular sana önlisans okumakla çok kolay gelmiş olabilir ama her halükarda zaten sorduları sorular da daha kolay.

EnemyHunter

Üye
Üye
sorduğun soruya mantıklı cevap vermişsiniz.
Bir de ben diğer mantık araya sokayım: Lise mezunları Ön lisans mezunlarından fazla. dolayısıyla bir yere yerleşme sansın önlisans halinden daha düşük. Onuda hesaba kat: sorular sana önlisans okumakla çok kolay gelmiş olabilir ama her halükarda zaten sorduları sorular da daha kolay.

inşallah artık geçebilirsem ön lisans tercih ederim geçemezsem mecbur lise

derderbo

Üye
Üye
Merhaba EKMSS Ağustos 2014 te olacağı için ozamana kadar mezun durumundayım başvurular 1 2 ay önce alınsa yinede mezun durumundayım başvuru sırasında zorunlu ön lisans mı seçmem gerekli yoksa lise olarakta girebilirmiyim ?

Mezun olma ihtimaliniz varsa önlisanstan sınava girin ancak sınavdan sonra kurumlar tercih listelerini yayınladıklarında tercihlerin son gününe kadar mezun olmak zorundasınız yani diploma mezuniyet tarihi tercih bitiminden önce olması lazım.Zaten sınav başvuru klavuzu yayınlandığında bu açık şekilde yazılır.

EnemyHunter

Üye
Üye
valla alttan fizik 1 ve matematik 1 var onları verirsem sorunsuz ön lisans olarak başvururum fakat yaz okuluna sarkarsa okullar haziranda kapanıp yaz okulu başvuruları başlar öncesinde sınava başvurup yaz okulunda dersleri veremezsem yanarım garanti olsun diye liseden gireyim bari

derderbo

Üye
Üye
valla alttan fizik 1 ve matematik 1 var onları verirsem sorunsuz ön lisans olarak başvururum fakat yaz okuluna sarkarsa okullar haziranda kapanıp yaz okulu başvuruları başlar öncesinde sınava başvurup yaz okulunda dersleri veremezsem yanarım garanti olsun diye liseden gireyim bari
2014 EKPSS Ataması ancak en erken kasım-aralık ta olur belki 2015 ocak ayına bile sarkabilir o yüzden hesabını iyi yap başvurunuzu ona göre yapın

EnemyHunter

Üye
Üye
2014 EKPSS Ataması ancak en erken kasım-aralık ta olur belki 2015 ocak ayına bile sarkabilir o yüzden hesabını iyi yap başvurunuzu ona göre yapın

tamamdır teşekkür ederim artık başladık inşallah çalışanların emekleri boşa çıkmaz

Tekerlekli Sandalye