Örgün Üniversite Okumak İstiyorum Ama?

Aqua46

Üye
Üye
merhabalar ben 29 yaşındayım 4 senedir kamuda çalışıyorum doğuştan omurilik felçliyim, aöften 2 yıllık üni okuyorum, ama pek tatmin edemiyorum kendimi bu yüzden örgün okumak aklıma geliyor çoğu zaman, neyse fazla uzatmadan asıl soruma geleyim ben akülü araçla ulaşımımı gerçekleştiriyorum eğer üni sınavına girip kazanırsam örgün üni okuyabilirmiyim bir engelli olarak, benim gibi düşünen okuyan kişiler yazarsanız sevinirim, engellilere sunulan haklar nelerdir bu konuda bedensel engelliler örgün üni okuyorlar mı varsa kim bunlar çıkın ortaya. :p

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
merhabalar ben 29 yaşındayım 4 senedir kamuda çalışıyorum doğuştan omurilik felçliyim, aöften 2 yıllık üni okuyorum, ama pek tatmin edemiyorum kendimi bu yüzden örgün okumak aklıma geliyor çoğu zaman, neyse fazla uzatmadan asıl soruma geleyim ben akülü araçla ulaşımımı gerçekleştiriyorum eğer üni sınavına girip kazanırsam örgün üni okuyabilirmiyim bir engelli olarak, benim gibi düşünen okuyan kişiler yazarsanız sevinirim, engellilere sunulan haklar nelerdir bu konuda bedensel engelliler örgün üni okuyorlar mı varsa kim bunlar çıkın ortaya. :p

Merhaba,
Hoşgelmişsiniz.
Örgün veya açık üniversite okumak arasında fark yoktur.
(Örgün'de seçenek sayınız fazladır.)
Açıköğretimin de dört yıllıkları var. Eğer onlardan birini bitirirseniz işe yerleşirken lehinize olur.
Engelliler Anadolu üniversitesinde açıköğretim okurlarken durumlarını raporlarla kanıtlarsa ücret ödemezler.
Son olarak örgün üniversete kazanabilirsiniz ama her üniversitede (fiziksel şartlardan dolayı.) rahat rahat okuyamayabilirsiniz.

Tekerlekli Sandalye