ösym ile yaptığım telefon görüşmesi

marcus_oredius

Üye
Üye
bugün ösym yi arayarak tercih sonuçlarının ne zaman olaçağını kura hakkında bilgi edinmeye çalıştım.
verilen bilgiler aşağıdadır

ömss tercih sonuçuyla ilgili sorularıma verilen cevaplar şunlardır

şu anda ömss sınavının ne zaman açıklanacağı belli değildir. bu konuda yorum yapamıyoruz. sürekli ösym sitesinin sonuç sayfasını takip edin. ağustosun 2. haftası hakkında bilgimiz yoktur. (öss ye katılan arkadaşlar için sorduğum "ömss nin öss yerleştirmelrinden önce açıklanma durumu olabilir mi ") bunun bir olasılık olduğunu amaşu anda bunun hakkında bilgilerinin olmadığıdır.

kura hakkında aldığım bilgi ise şu şekildedir.

kura çekilişi için yer ve zaman daha belirlenmedi. belirlendiğinde duyurulacaktır. noter huzurunda isteyen adayların katılımı ile gerçekleşecektir. televizyonda yayınlanmayacaktır(özellikle sordum).ömss lise lisans önlisan sonuçlarından ayrı olarak gerçekleşme ihtimali vardır.

saygılarla

laylaylom

Üye
Üye
Bilgi için teşekkürler şurayı anlamadım (ağustosun 2. haftası hakkında bilgimiz yoktur.) açabilirmisiniz?

marcus_oredius

Üye
Üye
bu forumda ayın 10u ve ağustosun 2. haftasında yayınlanacak diye haberler cıktı o yüzden konferme etmek için sorduğumda bu konu hakkında bilgileri olmadığı söylendi.

faruks63

Üye
Üye
ßende bugün ÖSYM'yi aradım Bir bayan Çıktı Ömss tercih sonuçları ne zaman açıklanacak dedim Ağustos ayının 2.nci haftasının başında açıklanacak dedi.. ßu kesin bir bilgidir..sayqılarımla.

faruks63

Üye
Üye
Bir tarih vermek gerekirse 06/08/2012 pazartesi günü açıklanacak .

marcus_oredius

Üye
Üye
bilmiyorum bende görüştüm o konuda öyle bilgimiz yoktur dendi. zaten elimizde böyle bir bilgi olsa bunu ya duyuru yada yerleştirme takviminde duyurduk dendi. O yüzden lütfen her gün ösym sitesini kontrol edin.

marcus_oredius

Üye
Üye
Bir tarih vermek gerekirse 06/08/2012 pazartesi günü açıklanacak .

faruk bey lütfen bu tür konularda dikkatli olalım eğer o tarihte açıklanmazsa bu yazı halen burda olacak. inşallah açıklanır. ama şu anda hiçbir şey kesin değildir. benim görüşütğüm bayan ile sizin görüştüğünüz bayanlar farklı bilgiler sunuyor. umarım en hayırlı şekilde bu tercih sürecinide atlatacağız. benim burdaki amacım bana ösymde n telefon görüşmem sırasında verilmiş olan bilgileri paylaşmaktır. ne fazlası ne eksiği.

bu ayın 10u ağustosun ikinci haftası konusuna netlik getirmeye çalıştım ama görüyorum ki halen devam ediyor.

turukku

Üye
Üye
bana da ağustosun 2. haftasından itibaren sitemizi takip edin dediler

marcus_oredius

Üye
Üye
bence şu durumda her an takip etmekte yarar var. ben bilhassa öss ye giren arkadaşlar için onlar ayın 3de tercih hgakları bitiyor ondan önce açıklanma ihtimali var mı diye sorduğumda kesinlikle olasılık dahilinde olduğu söylendi. bana 2.hafta konusunda bilgilerinin olmadığını böyle bir bilgileri olsaydı bunu web sitede duyuru olarak yayınlardı tarih olsaydı bunu da yerleştirme takviminde yayınlardı.

derderbo

Üye
Üye
daha oncede yazmistim yurttugum mantik cercevesinde bende olusan fikir kura atamalarinin tarihi kesinlestigi an omss atamalarida kesinlesir.cunku kura atamalariyla omss de ayni gun atama yapilacak kuracilar icin salon.katilacak ilgili bakan ve burokratlar ve isteyen kuraci adaylarin katilimiyla bilgisayar ortaminda yapilip osym sit.yayinlanacak.bunuda engelilere bayram mujdesi diyerek bayramdan onceki hafta olacak.dusunce vekanaatim bu katilan varsa yorumlayabilirler

marcus_oredius

Üye
Üye
derderbo : olabilir hayırlısıyla şu işleri bir halledebilirlerse başka birşey istemiyecem.

Tekerlekli Sandalye