ÖSYM iŞ-Kur'a kayıt istiyormu?

alpaçino

Üye
ben %80 özurluyum agır yazıyo,ama ne çalısabılır yazıyo raporda nede çalısamaz yazıyo,iş kuru aradım sorun olmaz dıyo kayıt yaptırmanız falan bılgısı olan varmı

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
ÖSYM İle iş-kur'un ne ilgisi var? Ne amaçla sordunuz onuda tam anlayamadım açıkcası.

alpaçino

Üye
ben ömss sınavına gırmek istıyorum2014 ,te yapılacak olan,kurayla çekılıse yanı,memur sınavına,/80,şizofrenım agır ozurlu oranım ,katıla bılırsınız dedıler,ösym.sıtesı var ya oraya bılgı edınmeye baş vuırdum tc.no ile,aca bu benım kayıt oldugum anlamınımı tasıyo,bana bı numara verdı bu nodan sorgula dıyo bu nedemek,.bırde benım bakım parası kesılmıştı,gerekçe annem babam ,gelır hesabına dahıl edılmesı,anamın babamın kaldıgı adres,karamusa koyu mevki ust yol sok no 9.D.1,,,benımde adres aynı fakat ben 2 katta kalıyorum,ust yok sok.no 9, iç kapı no .2 yazıyo,lutfen burayı ıyı okuyup cvp verın ben 2 katta kalıyorum gırış bolumu dısarıdan,yardımcı olun halıl bey,neden dış kapı noları 9,oldugu içinmi bızı aynı ıkamette gosterdıler bu haksızlık,onların elektırıgı ayrı benım ayrı,onlar kat bırde ben kat 2 kalıyorum,

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
ÖMSS Yani yeni adıyla KPSS kuraya katılmanın iş kur kaydıyla alakası yok. Kayıt olsanda olmasanda katılırsın kuraya. Bakım ücreti için belliki adreste yanlışlık oldu. SHÇ'e giderek durumu anlatmaya çalışın...

alpaçino

Üye
kaymakamımıza soyledım durumu,adresın ,aynı yerde gosterılmesını,çunku akla mantıga aykırı,hem kat 1 onlar gırış ayrı bız kat 2 gırış ayrı,umarım epostama cvp yazar,sayın kaymakamımız,yoksa 2022 keserler,ıkamet aynı dıye,bunları epostayla yazdım kaymaklıga,pekı halıl bey ösym,tarıhı,2014,ogustosta,bu sınavlara gırmek için başvuru yapmak lazım bıyerlere,o ne zaman bellı oluyo,allah için yardım edın ,nerelere baş vuracaz,bu sınav oncesımı acıklanıyo,nereden takıp edıcez tşk,

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Sınava 2-3 ay kala ÖSYM tarafından klavuz yayınlanıyor. O klavuzda detaylar verilir. Onu beklemek lazım...

kul_veysi

Üye
Üye
Arkadaşlar bi sorum olacak !
Engelliler ikinci öğretimde harç ücreti ödüyor mu ?tercih yapacağım aaraştırdım bişi bulamadım bilgisi olan var mı?

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam kul_veysi,

Aslında engelli öğrenciler için birinci öğretim tamamen ücretsiz ama ikinci öğretim harç ücreti alınıyordu. Bazı üniversiteler ve yüksekokullar ikinci öğretimdede harç ücreti almıyor yada indirimli alıyor yani tamamen ilgili üniversitenin insiyatifine bırakılmış gibi. Konuyla ilgili netten sizin için Celal Bayar Üniversitesi Ahmetli Meslek Yüksekokulu ile ilgili örnek bilgi bulabildim. Siz ikinci öğretimi tercih ediyorsanız hangi üniversiteye gitmeyi düşünüyorsanız tercih öncesi o üniversitenin öğrenci işleriyle iletişime geçiniz. Bu sizin için çok daha sağlıklı olur.

İKİNCİ ÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİ:

1- İkinci Öğretim programlarında 2012-2013 eğitim-öğretim yılında eğitimine devam eden ara sınıf öğrencileri harç ücretlerini ödeyeceklerdir.
2- Engelli ve şehit veya gazi çocukları ikinci öğretimde normal öğrenim süresinde mezun olamamaları durumunda harç ücreti ödeyeceklerdir.
3- Engelli öğrencilerimizin, durumlarını belgelendirmeleri halinde, ödeyecekleri harç ücretinden engelleri oranında indirim yapılacaktır. Bu durumda olan öğrencilerimizin raporlarını eğitim gördükleri okulun öğrenci işleri bürolarına teslim etmeleri gerekmektedir.

4- İlk %10’a giren ikinci öğretim öğrencileri birinci öğretim için (normal süresini aşanlar) belirlenen miktar kadar harç ücreti ödeyeceklerdir.

kul_veysi

Üye
Üye
Teşekkürler cevap yazdığın için çalışıyor olduğum için mecburen ikinci öğretim yazmalıyım yeni evli baya borçlu olduğum için bütçeyi baya sarsıyo hayırlısı inşallah :(

Tekerlekli Sandalye