ÖSYM'nin engelli adaylar için düzenlediği saçmalık nedir sizce?

yasminn

Üye
Üye
Detaylarını sadece ÖSYM'nin sitesinde okuduğum, hiç bir haberde, engelli platformunda büyük gündem olmadığına çok şaşırdığım bir şey paylaşacağım arkadaşlar, lütfen yardımcı olun bana.

ÖSYM'nin engelli adaylar için yeni uygulaması: engelli adaylar işitme cihazı, tekerlekli sandalye, koltuk değneği gibi yanından ayıramayacağı bir cihaz/alet ile birlikte sınava girmek istiyorlarsa, sınava ÖSYM'nin hazırladığı, Ankara'da olan yüksek güvenlikli bir binada girebilecekler. Aksi tekerlekli sandalye gibi bir cihazla sınava gelen engelli sınava alınmayacak. Sabahtan beri bilgisayar başında başka bir yerde de bu haberi arıyorum delirmek üzereyim. Türkiye'de sokaklar kesinlikle ortopedik engelli birinin gezmesine musait olmadığı için insan sağlık sorunlarımdan dolayi hastaneye gitmek dışında evden dışarı çıkmak istemiyor. Şimdi durum bu kadar kötüyken ben nasıl kesinlikle girmek zorunda olduğum hayatımın en önemli sınavına başka bir şehirde girebilirim.

Size hesap soruyor gibi oldum ama gerçekten çok şaşkın ve üzgünüm. YGS 2 ay sonrasında da LYS sınavı var, çok uzak şehirlerde yaşayan insanları düşünmüşler midir sizce? Ya ne olursunuz bi bakıverin, ben mi yanlış okuyorum yazılanları?

Sevgiler,
Yasemin Can

yasminn

Üye
Üye
Arkadaşlar yok mu YGS sınavına girecek engelli birileri?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Yasmin bu bilgi ÖSYM nin sitesindemi yazıyor?

yasminn

Üye
Üye
Evet Halil Bey, ÖSYM'nin sitesinde yazıyor. Ne yapayım lütfen bir yol gösterin cuma günü başvuru için başvuru merkezine gideceğim ama avukat arkadaşım "bir kişinin itirazını kimse dinlemez ama büyük bir tepki olursa yeniden değerlendirirler" dedi. Ben dünden beri bir ümitle bakıyorum, sitede de konu açtım ama hiç bir yerden yüksek ses çıkmıyor.

2 yıldır çalıştığım sınava, tekerlekli sandalyemle otobüse binip 450 km uzaktaki bir okulda girecek olmamın neyin cezası diye düşünüyorum Halil bey. Ben nereye gideyim idare mahkemesine dava mı açayım 2 gündür uyumuyorum bilgisayar başında birilerinin bu saçmalığa tepki vermesini bekliyorum ama ÖSYM'nin sitesinden başka yerde haber bile yapılmamış.

yasminn

Üye
Üye
Gülümsenin paylaştığı linkte yazıyor ÖSYM'nin insanlık dışı düzenlemesi. Saat 03:00 olmuş; yemeden, içmeden, 2 gündür tek bir soru çözmeden bir gelişme arıyorum bu düzenlemeyle ilgili. Neyi düzenledilerse...

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Töbe bismillah. Ben böyle bir saçmalık görmedim. Yasmin mahkemeye verebilirsin ama mahkeme sureci çok yorucu olur. Sınava gitmekte zorlanan engelli mahkeme kapılarındamı sürünecek. Bu işi mahkeme götürecek olanlar STK lardır. Onlarda ıvır zıvır işler dışında böyle meselelere bakmıyor malasef.

yasminn

Üye
Üye
Töbe bismillah. Ben böyle bir saçmalık görmedim. Yasmin mahkemeye verebilirsin ama mahkeme sureci çok yorucu olur. Sınava gitmekte zorlanan engelli mahkeme kapılarındamı sürünecek. Bu işi mahkeme götürecek olanlar STK lardır. Onlarda ıvır zıvır işler dışında böyle meselelere bakmıyor malasef.

Halil bey şunu anlamış değilim, bu yeni uygulamayla ilgili ve sosyal ağlarda ne de medyada hiç bir haber yok. Kimsenin haberi yok mu acaba çünkü ben sırf vakit boşluğundan ÖSYM'nin sitesindeki haberleri incelerken gördüm bu haberi. Ben İstanbul'dan 7 saatte gideceğim 1000 km uzakta yaşayan engelliler ne yapacak düşünmekten 2 yıldır bütün çalıştıklarımı resetledim yemin ederim?

frankenstein

Üye
Üye
YÖK'e YÜRÜYORUZ..!

10450759_827744840620562_6054774999966698644_n.jpg

Tekerlekli Sandalye