Ötv araç alım şartı ve rapor sorunsalı

masta

Üye
Üye
Merhabalar, kalp krizi geçirdim 1 damarım yüzde 99 tıkalıydı diğeri yüzde 40, 99 olana stent takıldı diğeri takibe alındı . 2 ay sonra sol bacağımda kasığımla dizim arası atar damarım tıkalı olduğu için bypass geçirdim. Heyet raporu için haatanaye başvuru yaptım fakat kalp damar cerrahisi olöadığı için ondan puan alamadım. Sevk vermediler nedenide geçirdiğim ameliyat üzerindem 1 yılı doldurmamış olmam. Omdam 44 puan alacakmışım. Sizce 1 yıl geçmesini bekleme durumu gerekliliği doğrumudur. Birde benim gibi hasta olanlara raporum daha çıkmadığı için soruyorum araç alımımda ÖTV indirimi alabilirmiyim. Teşekkürler

İsen Buga

Üye
Üye
ÖTV indirimi için %90 ve üzeri işgücü kaybı gösterir rapor ile alabilirsiniz. Genel olarak söylüyorum: Kalp hastalarına bu oran vermezler.

Bekleme sürecine gelince emin değilim bilmiyorum.

VAYBE

Üye
Üye
Merhabalar, kalp krizi geçirdim 1 damarım yüzde 99 tıkalıydı diğeri yüzde 40, 99 olana stent takıldı diğeri takibe alındı . 2 ay sonra sol bacağımda kasığımla dizim arası atar damarım tıkalı olduğu için bypass geçirdim. Heyet raporu için haatanaye başvuru yaptım fakat kalp damar cerrahisi olöadığı için ondan puan alamadım. Sevk vermediler nedenide geçirdiğim ameliyat üzerindem 1 yılı doldurmamış olmam. Omdam 44 puan alacakmışım. Sizce 1 yıl geçmesini bekleme durumu gerekliliği doğrumudur. Birde benim gibi hasta olanlara raporum daha çıkmadığı için soruyorum araç alımımda ÖTV indirimi alabilirmiyim. Teşekkürler
Öncelikle geçmiş olsun...Bence en doğru soruyu Doktorunuza sormak ...Çünkü... Hocam ben bu Operasyonlar sonucu uzun soluklu yürüme vb aktif olabilecek miyim...Doktorunuzun yönlendirmesi daha sağlıklı ve net sonuca ulaştıracaktır... Şahsıma ait Fikir. Esselam

ahmet34

Üye
Üye
bu doktorları heyeti anlamak cok zor,her seferınde farklı farklı karar verıyorlar...cok yoruyorlar..sımdıde 30 senedır aynı sekılde yatalak olan engellıye,sımdıye kadar sınırsız rapor verdıklerı halde...en son raporu 2 sene gecerlı vermısler...bu doktorları heyetı anlamak zor
once bır karar verıyorlar,ıtıraz edıyon,neyse odur dıyorlar...6 ay sonrada nasıl boyle karar vermısız dıyorlar...şaka gibi

hepımıze Allah sabır versın cıldırmamak elde degıl

Tekerlekli Sandalye