ÖTV den muaf araba almak istiyorum?

Snp_Lu

Üye
Üye
Selam arkadaşlar babam yılın yarısını hastanelerde geçiriyor o yüzden verdi indirimi ve araç alabilmek için sağlık raporuna başvurduk.vergi dairesine müracat ettik ve dilekçe yazıp bizi hastaneye sevketti kalp yetmezliğinde 50 astım bronşitten 60 şekerden 20 nörolojiden 10 verdiler oplamda %140 yapıyor baltazara göre 86 yapıyor kurula girdik yaklaşık 3 hafta oldu sonuç çıktı 84 vermişler.araç almaya yetmiyor.itiraz edip yeni rapor için sağlık il müdürlüğünü aradım rapor dahada düşebilir dediler.Bir özürlü arkadaş da raporunu düşüremezler felan dedi.muallakta kaldım.ne yapmalıyım rapor yükselttirmek için.babam da kalp yetmezliği astım bronşit şeker yüksek tansiyon var.gözlerinden rahatsız.bel fıtığından safra kesesinden yıllar önce ameliyat oldu.durumu doktorlara izah ettim.iş yeri 2 km yürüyerek gidemiyor.dolmuş olayıda yok bizim ilçede ticari taksilere aylık 500-600 lira para veriyordum.dedim böyle olmayacak kredi çektim araba aldım.1,5 yıl sonra babam kaza yaptı şeker gözüne vuruyor virajı alamayıp tarlaya uçtu arapa pert hala kredi borcunu ödüyorum dedim özürlü arabası alacağım dedim ama 84 verdiler.bu konu hakkında fikri olan arkadaşların yardımına ihtiyacım var şimdiden teşekkürler Allah cümle müslümanlara sağlık sıhhat versin.selametle

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Babaınızın hastalıklarına bakınca ötv den muaf otomobil alabilmesi için rapor oranının en az %90 olması gerektiğini görülüyor. Rapora başvurmuş ancak %84 oranında rapor almışsınız. Eğer size verilen rapor oranının düşük olduğuna inanıyorsanız il sağlık müdürlüğüne itiraz ederek hakem hastanesine sevkinizi isteyebilirsiniz. Başkada bir yolu yok zaten.

Tekerlekli Sandalye