ÖTV den yararlanma

Enes Vardar

Üye
Üye
Cümleten Selamun aleyküm

Benim %40 engelli raporum var ( ortopedi ) 18 yaşımdan önce almıştım. Şuan 19 yaşındayım ehliyetimi aldım ( otomatik tam teçhizatlı araba kullanabilir engelli ehliyeti yani ) 0 araç almak için bayiye gittik bize engelli raporunda ÖTV indirimden yararlanabilir diye ibare eklenmesi gerekiyor denildi hastaneye gittik yeni rapor çıkarmamız gerekiyormuş ama bu seferde oranın düşme ihtimali var denildi.
Geçtiğimiz aylarda vergi indirimi için vergi dairesine başvuruda bulundum Ankara’ya gitmiş rapor ve %40 onaylanmış ( Ankara vergi indiriminde raporların yüzdesini düşünebiliyormuş bu engel durumuna bu oran çok gibisinden )
Şimdi benim sorum şu Ankara %40 ı onayladığına göre ÖTV indirimi için yeni rapor çıkarmaya gitsek oranın düşme ihtimali var onu biliyorum ama düşürse ankara düşürür Ankara düşürmemiş heyet niye düşürsün ?
Sizce nasıl bir yol izlemeliyim fikirlerinizi belirtirmisiniz

iPhone cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Hay allah millet tarafından kanun uyduruyor. Kardeşim raporda ötv den yararlanır diye bir ibarenin olması şart değil. Memurlar kafalarına göre icat çıkartıyorlar. Teorik olarak geçerli olan son alınan rapordur ama başka amaçla alındığı için bir önceki raporu etkilemeyebilir. Etkilemeyebilir diyorum zira burasu Türkiye kesin konuşmak çok güç.

Enes Vardar

Üye
Üye
Bayi bana elimdeki raporla 0 araç alamazsın ibare eklenmesi gerekiyor dedi yani raporu yenilemem gerekiyormuş onunda oranın düşme riski varmış ben zaten ilk ve tek sefer rapor aldım

iPhone cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
[MENTION=22137]halil fukul[/MENTION]
tekrar sorarmısınız sorunuz gözüden kaçmış olmalı.

onderdegerli

Üye
Üye
Epilepsi dahil 77 raporum var sol ayak bileğimde güç kaybı ve hareket kısıtlılığı var. Raporumda h ehliyet alır yazmıyor. Eşimin üzerine vs. Alma hakkı var mı?

SM-A710F cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

halil fukul

Üye
Üye
[MENTION=22137]halil fukul[/MENTION]
tekrar sorarmısınız sorunuz gözüden kaçmış olmalı.
halil bey %64 engelliyim 64 de vergi indirimim.var 4290 günüm var 440 000 yadirilan para 2005 girisliyim vergi indirim oldugu icin erkn emekli olcm.ne kadar emekli maaşi alirim

SM-G610F cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Tekerlekli Sandalye