ÖTV için otomatik vitesli araç alabilirmiyiz?

Murciva

Üye
Üye
Merhabalar benim sorum babam 70 yaşında ve sol ve sağ bacağında tibia kırığı olduğu için platin takildi ve kalçasında sorun var ortopedi doktoru çok darlatmaya başlarsa platin takacağız demişti babamın b sınıfı ehliyeti var babam ötv indirimli otomatik vites araç alabilirmi teşekkür ederim şimdiden

balkesli

Üye
Üye
net bir şey söylemek zor ama alma şansınız var buna karar verecek olan doktorlardır. Almak için babanızın ehliyetini değiştirmesi gerekir ehliyet değişiminde gireceği heyetten otomatik vites kullanması uygundur diye kod alabilirseniz ötv indirimli araç alabilirsiniz

Murciva

Üye
Üye
Ehliyetini yenilemek icin sağlik ocağina gittiğimizde aile hekimi rapor vermedi dedi senin benle işin yok sevk edecem seni noroloji ,kbb ve göz bunlar olur verirse yenileyebilirsin ehliyetini dedi durumunu anlatinca zaten birde ortopedi ekleriz ona dedi ve 2020 ye kadar vakti var diyelim noroloji doktoru dedi araç kullanamaz yaş ve reflexlerinden dolayi o zaman ehliyet gidiyor ve ne yapmam lazim birde babam 25 yil uzerine ikinci baypass ameliyatini oldu toplamda 8 damar değişmiş oldu bununla ilgili bir puan derece alabilirmi

balkesli

Üye
Üye
engelli kendi kullanmayacaksa onun üzerinden araç alabilmek için sağlık raporunun en az %90 olması gerekir aksi halde araç alamazsınız.

Murciva

Üye
Üye
Bende onu diyorum insanlara araç kullanamassin diye sağlik raporu verirlerse engelli raporunada yuzde 90 değilde 70 verirlerse veya 50 verirlerse ne olacak neyse babamı ameliyat eden doktoru fetodan aldilar şu anda serbes ama goreve başlamadi ben şansımı diğer doktorla bi deneyecem bakalim ayaklarindaki platinden sebep otomatik vites alabilecekmiyiz sonucu buraya yazacağim cünkü bir aydır internette araştiriyorum bulamadim hiç birşey

Murciva

Üye
Üye
Merhabalar bu gün heyete girdik ve ortopedi doktoru yüzde 24 verdi fizik tedavi yüzde 24 verdi toplamda yüzde 48 yapıyor bun yüzdelerin ortalamasımı alınıyor yoksa toplami tamam oluyormu

Tekerlekli Sandalye