ÖTV indirim miktarının üstünde araç alınıyor mu?

serdem38

Üye
Üye
Limit 1004200 biz 107000 liralık araba almak istesek limitden ÖTV düşüp limit üstünü ÖTV indirimsiz 65800 lira verebilirmiyiz ve ekstra sizce bu aylarda limit artırilirmi .Limiti çoğu kişi düşük buluyor.

e_y_03

Üye
Üye
Merhaba efendim ben ötv indiriminden araç almak istiyorum %98 oranında engelli raporum var alacağım araç dacia 1.0 tce eco-g 100bg bu araçı 680.000liradan 518.000liraya indiyorlar benim ögrenmek istediğim şey şu engeli oranımı göre uygulaması gereken fiyat düşürme oranı kaç olmalı yüzdelik oranına göre yardımcı olursanız sevinirim teşekkür ederim iyi günler dilerim efendim yardımcı olursanız çok sevinirim

İsen Buga

Üye
Üye
Merhaba efendim ben ötv indiriminden araç almak istiyorum %98 oranında engelli raporum var alacağım araç dacia 1.0 tce eco-g 100bg bu araçı 680.000liradan 518.000liraya indiyorlar benim ögrenmek istediğim şey şu engeli oranımı göre uygulaması gereken fiyat düşürme oranı kaç olmalı yüzdelik oranına göre yardımcı olursanız sevinirim teşekkür ederim iyi günler dilerim efendim yardımcı olursanız çok sevinirim
Güzel bir araba küçük motor ve 100 beygir Şahin ve broadway'dan bayaa iyiymiş.
%10 indirim yapmışlar size. Sebebi bilmem. Normalde %40 yapılması lazım.
Bayiiden detaylı fiyat listesi alabilirsiniz. Ondan bakıp karar verebilirsiniz. Bayiilerden aldığım brosürlerde ÖTV oranı görür ona göre kabaca hesap yapardım.

Oğuz91

Üye
Üye
hesaplama aracında 377,778 indirimli fiyatı oluyor neden böyle yüksek indirimli fiyatı, demek ki bayiler hakkında atılan iddialar doğru engellilerden fazla para koparmaya çalışıyorlar ayrıca ötv oranı %80 olarak hesaplıyor %40a mı indirdiler

İsen Buga

Üye
Üye
ÖTV matrahı var. Bayiiler doğru rakam girerler, kandıramazlar. Devlet Muhasebedeb kotnrol eder ÖTV ve KDV doğru girilir. Bayi karı bayiden bayiye göre değişir.
Bazı araçlarda %10 -çoğu ticari araçlar bu sınıfta- caddy doblo gibi.
Genelde %40 -çoğu otomobil bu sınıfta-
Motor hacmi yükseldikçe %80-%150-%220'e kadar çıkabiliyor. Min %10 ve Max %220 diye biliyorum.
Araba satıcıları ÖTV - KDV doğru girerler.
Sizin bahsettiğiniz para koparma işi de ayrı bir mesele. Bayi karı bu, bazen de fabrika ayarında opsiyon eklenmiş oluyor.

Oğuz91

Üye
Üye
Anladım bize çünkü 2 sene önce numara yaptılar araç yok gelmedi yok tır yok diye diye geciktirdiler sonra bizden 20bin tl fazladan para istediler ama Allah büyük bu işi bilerek kullanan varsa kul hakkına girer ahirette çok çekerler 2 sene öncenin 20bini şuan 60-80 bin yazık yani büyük paralar
onun için engelliler çok dikkat etsin araç alırken ötvsiz yedirmesinler fazladan paralarını ona göre anlaşsınlar

İsen Buga

Üye
Üye
Anladım bize çünkü 2 sene önce numara yaptılar araç yok gelmedi yok tır yok diye diye geciktirdiler sonra bizden 20bin tl fazladan para istediler ama Allah büyük bu işi bilerek kullanan varsa kul hakkına girer ahirette çok çekerler 2 sene öncenin 20bini şuan 60-80 bin yazık yani büyük paralar
onun için engelliler çok dikkat etsin araç alırken ötvsiz yedirmesinler fazladan paralarını ona göre anlaşsınlar
Ağa Size detaylı açıklamalı fatura yollarlar. aynısı da vergi dairesine gidecek. ÖTV matrahı görülür 0 (sıfır) yazılır.
Dediğin gibi dikkatli olmak karşı tarafa gözü kapalı güvenmemek gerek. Evrakları incelemek doğru ise imzalamak gerek. Oturup çay içmek ve evrakları acele etmeden baştan sona okumak gerek. ÖTV düşmüş mü Plaka tahsis işlenmiş mi vs bakmak gerek.

Teoman38

Üye
Üye
Güzel bir araba küçük motor ve 100 beygir Şahin ve broadway'dan bayaa iyiymiş.
%10 indirim yapmışlar size. Sebebi bilmem. Normalde %40 yapılması lazım.
Bayiiden detaylı fiyat listesi alabilirsiniz. Ondan bakıp karar verebilirsiniz. Bayiilerden aldığım brosürlerde ÖTV oranı görür ona göre kabaca hesap yapardım.
Yurtdışından Engelli aracı almak için çok araştırdık ve bu işi hakkıyla yapan Ertan bey ile tanıştık yurtdışından araç getirecek engelli arkadaşlar 0552 263 84 83 numarayı arayarak araç için bilgi alabilirler

Ayato

Üye
Üye
Arkadaşlar herkese merhaba ihtiyaçtan ötürü ötv muafiyeti ile aldığım aracımı başka bir ötv muafiyetine sahip bireye satmak istiyorum. Bu nedenden dolayı ilgilenen arkadaşlar bana ulaşabilir mi? normalde bu konu için bir forum açmak isterdim ancak nasıl forum açacağımı bilemediğim için buradan yazıyorum. Teşekkürler iyi akşamlar

Tekerlekli Sandalye