ÖTV indirimi için bacak kısalığı kaç CM olmalı?

Genzo

Üye
Üye
herkese merhaba.Babamda sol alt ekstremitede 3 cm kısalık. Gelişimsel kalça displazisi var yürüme kıstılılığı var halk arasında söylenen çift taraflı kalça çıkıklığı yani.babam ötv ındırımlı araç almak için başvuruda bulundu hastane de muayene oldu heyete girdi kurul otomatik vitesli araç kullanmasında sakınca yoktur raporu verdi.aynı şekilde kodlu ehliyet için girdiği heyette de sıkıntı olmadı.alacagımız aracın bayisiyle anlaştık aracın yarı parasını verdik yarısına bayinin sagladıgı fınansmanla olan kredi onaylandı ve aracın plakası bile hazırken bugun vergi dairesi bacaktaki kısalığın en az 5 cm olması gerektğini söylemiş yoksa alamazsınız demışler.ben hiç böyle birşey okumadım bugüne kadar bu konuyla ılgılı bılgısı olan lütfen goruslerını ve tavsiyelerını yazarsa cok sevınırım çok teşekkürler

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
[MENTION=19500]Genzo[/MENTION] vergi dairesi en az 5 CM kısalık olmalı sözünü hangi kanuna, yönetmeliğe dayanarak söylüyor? Bende şimdiye kadar bacaktaki kısalığa dair minimum şu ölçü olmalı diye bir madde ne okudum nede sol ayaktan engelli olupta araç alanlardan duydum. Siz vergi dairesine hangi kanuna dayanarak 5 cm şartı istiyorsunuz ilgili kanunu yasayı gösterin diye sorun. Muhtemelen onlar ankaradan özelge isteyeceklerdir.

Genzo

Üye
Üye
Çok teşekkür ederim sağ olun

nhl

Üye
Üye
benimde sag bacakta 1 cm kisalik var raporum ehliyetim kodlar falan aldim bi sıkıntı cikmadi ama vergi dairesi 1 cm kisalik onemli degil arac alamazsin dedi bi cozumu var mi bunun

İsen Buga

Üye
Üye
benimde sag bacakta 1 cm kisalik var raporum ehliyetim kodlar falan aldim bi sıkıntı cikmadi ama vergi dairesi 1 cm kisalik onemli degil arac alamazsin dedi bi cozumu var mi bunun
Evet. Çözümü doktor görüşünde. doktor raporuna yazarsa: Özel tertibarlı araç kullanıma uygundur. Otomatik vites araç kullanabilir. cümle yazarsa komisyondan aynen geçerse: kimse itiraz etmemeli.

nhl

Üye
Üye
Evet. Çözümü doktor görüşünde. doktor raporuna yazarsa: Özel tertibarlı araç kullanıma uygundur. Otomatik vites araç kullanabilir. cümle yazarsa komisyondan aynen geçerse: kimse itiraz etmemeli.
engelli raporumda sadece hareket ettirici aksamda ozel tertibatli arac kullanabilir ve otv muaf arac alabilir yaziyo buna ragmen vergi dairesi alamazsin diyo boyle bisey varmi bacaktaki kisalik en az 5 cm olmaliymis
engelli raporumda sadece hareket ettirici aksamda ozel tertibatli arac kullanabilir ve otv muaf arac alabilir yaziyo buna ragmen vergi dairesi alamazsin diyo boyle bisey varmi bacaktaki kisalik en az 5 cm olmaliymis

Tekerlekli Sandalye