Ötv İndirimi İçin Gerekli Kodlar Yeterli mi?

İsen Buga

Üye
Üye
çok teşekkür ederim efendim işlemlere nasıl başlıcağımı bilmiyordum mhrs de sağlık kuruluşu bölümünden yanımda götürmem gereken belge vs varmıdır. kazadan sonra aldığım raporu da götüreyim belki faydası olur.
doktor MHRS.den belge görür
belge götürmeye gerek yok ama götürürseniz belki bakabilir, işlem hızlı bitebilir.

emef2014.

Üye
Üye
Merhaba. ÖTV indiriminden yararlanmak için başvuru nedenine ' ÖTV indirimi ' diye söylemek zorunda mıyız yoksa normal engelli haklarından faydalanmak için diye giriş yaptırmamız da olur mu bilen birisi cevaplarsa sevinirim teşekkürler

İsen Buga

Üye
Üye
Merhaba. ÖTV indiriminden yararlanmak için başvuru nedenine ' ÖTV indirimi ' diye söylemek zorunda mıyız yoksa normal engelli haklarından faydalanmak için diye giriş yaptırmamız da olur mu bilen birisi cevaplarsa sevinirim teşekkürler
Rapor oranı %90 ve üzeri olacaksa hayır. Ancak Çözger ve diğer ortopedik engeller için olacaksa evet.

ziyaretçi_

Üye
Üye
mümkün...
Tam teşekküllü hastaneye gidip HEYET kuruluna giriyorsunuz; Ehliyet ve ÖTV muafiyet talep ediyorsunuz. (ehliyetiniz normal varsayıyorum değişmesi gerekecek)

Heyette ortopedi ve FTR doktoru görüş yazarsa söyle: Özel Tertibatlı hareket ettirici aksamda araç kullanımı gereklidir. Buna benzer yazı. Hem ehliyet değişecek ama. Ehliyet ile rapor uyumlu olmalı...

Önce Ehliyet değiştireceksiniz akabinde bayiye gidip ehliyet ile rapor gösterip araç alacaksınız. Sol ayak engelliler genelde otomatik vites alır. doktorun yazdığı özel donanımlı araç ibresi yerine girer.

AMA, son zamanlarda özellikle bu sene VERGİ DAİRESİ sorun çıkartıyor. Özel donanımlı hareket ettirici tertibat nasıl bir şey çözememişler sanırım. Sana önerim şu: forumda daha önce yazıları okumalısınız çok fazla sol ayak engellilerin vergi dairesi ile sürtüşmesi ve sorunu var.
hocam biligler için teşekkür ederim ehliyet için ayrıcamı rapor alıcam aynı raporu kullanabiliyormuyum.Haftaya sağlık kuruluna gidicem randevum geldi ama önce sağlık ocağına da gitmem gerekiyormu?

İsen Buga

Üye
Üye
Heyete girerken açık açık belirtmeniz gerekiyor. Hem ehliyet hem ÖTV için ve ayrıca diğer haklar için değerlendirilmesi diye not düşülsün.
Not düşülmesi önemli...

Sıra sizin sorunuza gelince aynı rapor ile devam edilecek, e devletten gözüktüğü için noter onayı gerekmiyor başhekim kasesi gerekmiyor. Rapor bir nushası örnek amaçlı çıktı alınıp vergi dairesine gönderilecek. Memurlar raporlardaki tarih ve seri numaradan bakıp işlem yapabilesin. Bu nedenle raporunuza dikkat edin sağa sola vermeyin.

ziyaretçi_

Üye
Üye
Heyete girerken açık açık belirtmeniz gerekiyor. Hem ehliyet hem ÖTV için ve ayrıca diğer haklar için değerlendirilmesi diye not düşülsün.
Not düşülmesi önemli...

Sıra sizin sorunuza gelince aynı rapor ile devam edilecek, e devletten gözüktüğü için noter onayı gerekmiyor başhekim kasesi gerekmiyor. Rapor bir nushası örnek amaçlı çıktı alınıp vergi dairesine gönderilecek. Memurlar raporlardaki tarih ve seri numaradan bakıp işlem yapabilesin. Bu nedenle raporunuza dikkat edin sağa sola vermeyin.
Heyete girdim kaydı yapan ilk sekreter moralimi bozdu olmaz falan da neyse bi git falan dedi.fizik doktoru kontrol muayene ettikten sonra sisteme hareket ettirici aksamda özel tertibatlı araç kullanabilir diye yazdı diye biliyorum. Sonra heyetde onayladı. Yalnız ehliyeti gittiğim hastane yapmıyor mus ona sağlık ocağından sevk almam gerekiyor mus.yine heyete mi göreceğiz şimdi onu anlamadım

İsen Buga

Üye
Üye
Heyete girdim kaydı yapan ilk sekreter moralimi bozdu olmaz falan da neyse bi git falan dedi.fizik doktoru kontrol muayene ettikten sonra sisteme hareket ettirici aksamda özel tertibatlı araç kullanabilir diye yazdı diye biliyorum. Sonra heyetde onayladı. Yalnız ehliyeti gittiğim hastane yapmıyor mus ona sağlık ocağından sevk almam gerekiyor mus.yine heyete mi göreceğiz şimdi onu anlamadım
oha..
bu nasıl işgüzarlık...
Ehliyetteki kodlar rapora uyumlu olmalı. yoksa raporun bir anlamı yok.

MAdem heyet onayladı. elinizdeki ehliyet ile uyumlu mu bakmamız lazım. 78 veya 10.02 kod gerekiyor. (ikisi olursa daha iyi olur)

ziyaretçi_

Üye
Üye
Aksilikler yakamı bırakmıyor. 2 ay önce A2 ehliyet için başvurduğum sağlık raporu olduğu için yeni ehliyet için başvuru yapamıyorum eskisi 2 yıl geçerli diyor. Hastaneye geldim görevli olmaz diyor 2 yıl bekliceksin iptal edemeyiz.

İsen Buga

Üye
Üye
Aksilikler yakamı bırakmıyor. 2 ay önce A2 ehliyet için başvurduğum sağlık raporu olduğu için yeni ehliyet için başvuru yapamıyorum eskisi 2 yıl geçerli diyor. Hastaneye geldim görevli olmaz diyor 2 yıl bekliceksin iptal edemeyiz.
valla mı tüüh...

Tekerlekli Sandalye