ötv indirimi icin itiraz

Ozgur36

Üye
Üye
Selamlar herkese babam icin kanser hastasi ve bir kac tane daha rahatsızlığından dolayi otv indirimi.icin muracat ettik ilk hastane %89 verdi oranlar soyle ilk hastane
KBB=31
ENFEKSIYON=15
ONKOLOJI =80
UROLOJI =10
bu arada babam 1955 dogumlu
Ikinci hastanede 89 verdi onun oranları da soylr
KBB =26
ENFEKSIYON =15
ONKOLOJI=80
UROLOJI=10
GÖZ =2
surdaki sorun balzahrt hesaplamasina kendim girince 60 yas ustu butonu ekliyince oran 90 kusurlu cukiyor. Hesaplamiyincada 89 kusur cikiyor. Ilk rapor 5 yillik verilmis ikinci rapor ise 1yillik verilmis benim suan nasil bir yol izleyip nereye basvurmam gerekiyor simdiden tesekkurler

İsen Buga

Üye
Üye
Yaş haddi işlenmedi diye hastaneye sözlü itiraz edersiniz. Doktor inat ederse o zaman il sağlık müdürlüğüne yazılı itiraz edersiniz.

Kavga etmeden uygun dil ile izah etmeye çalışın. Kavga çözüm değil sorun çıkarır polislerle muhattap olursunuz..

Babanızın yaş haddi işlenmedi diye itiraz edin, hastane olduğu için sözlü itiraz geçerlidir.
Ancak kaale alınmazsa o zaman il sağlığa gidip yazılı itiraz yapabilirsiniz. Bunun nedeni İl Sağlık Müdürlüğü itirazları değerlendirir. uzak ilçede iseniz ilçe sağlık müdürlüğü de olur..

İtiraz neticesinde 2 yol var; ya babanızın yaş haddi işlenir yada yeniden muayene için senatosu olan buyuk hastaneye yönlendirir. Senatosu olan hastanenin raporu nettir, kesindir.

bu hal ile olmadı ise mahkeme yolu...

Dipnot: Mümkünse 5 yıllık rapor almaya çalışın. 1 yıl süreli rapor olursa her sene doktor doktor dolaşmak çekilmez olur.

Ozgur36

Üye
Üye
Oncelikle tesekkur ederim. Ilk rapor 5 yil vermis ikinci 1 yil vermis ama.her ikisindede 60 yas ustu verdilkeri oranlarla hesaplanica tutmuyor.yani balzahart ta 60 yas üstü tiklanica oran 90 kusur cikiyo ama sisteme gecmis hastaneye itiraz hakkim olurmu acaba

Ozgur36

Üye
Üye
Bu arada ilk hastane izmir tepecik arastirma ikinci hastane bozyaka arasrtirma

İsen Buga

Üye
Üye
En son aldığın rapor geçerli olur.
Sorum olacak raporların tarihleri nedir?

Ozgur36

Üye
Üye
Öncelikle ilginiz icin tesekkur ederim bir yakinim vasitasiyla saglik kurulu personeliyle görüştük dosyayi inceledi ve yasin nisan 14 de dolacagini soyledi.aslinda ikinci itirazi yapmadan 6 ay bekleyip yasi beklemek gereklimis (balzarta 60 yas ustu diyor) ama resmi gazetede 65 yas yazili o yuzden 6 ay sonra tekrar basvurudua bulunacagiz.

İsen Buga

Üye
Üye
birinci rapor itiraz edilmezse, ikinci rapor alım için 6 ay geçmesi gerek doğrusu bu..

Size önerim süreli almayın. Süresiz alın. Sayet doktor süresiz vermem/veremem derse 5 yıl süreli olsun. tekrar uğraşmayın raporla..
ikincisi rapor nüsha çoğaltın. Aslında söyle yaparlar biri aslı diğeri aslı gibidir damgalı olur: siz mümkün olduğu kadar çoğaltınız. Araba alırken Noter, ÖTV işlemleri, MTV işlemleri derken rapor elinizde kalmaz.

Ozgur36

Üye
Üye
Biz ilk rapora itiraz ettigimiz icin 6 ay bekliyecez. Uyarinizida dikkate alip raporu 5 yilik alicaz

Ozgur36

Üye
Üye
Selamlar tekrar bi konu hakinda yine fikre ihtiyacim var saglik mudurlugunden arandim bana son verilen rapora itiraz edip etmeyecegimi hakem heyeti hastanesine sevkimi sordu. Bende 2 rapor oranimizin ayni oldugunu soyledim basvurma haķkimizin 6 ay sonra olacagini dusunuyorduk . Bana ilk raporunuz 5 yillik 2. Raporunuz 1 yillik oldugunu ve basvurma.hakkimizn oldugunu soyledi. Suan baba gormus oldugu hastaligi beyine metaztas yapti vede radyo terapi aliyor hemen gidemiyecegimizi soyledim oda isterseniz 6 ay bekleyin dedi .ayriyeten bana eger yeni gelismis rahatsizliginizda varsa onunda ibraz ederek basvurun. Simdi ben ne yapmaliyim acaba benimle irtibata gecen kisi eksik bilgisimi var cunku tekrar aradim 2 kere eminmisiniz dedim evet dedi sureden dolayi itiraz hakkiniz var diyor.herkese kolay gelsin

Tekerlekli Sandalye