ÖTV indirimi ile araç alacak arkadaşlar için tavsiye

kaan79

Üye
Üye
Merhabalar geçenlerde yaşadığım güzel bir olayı paylaşmak istedim sizinle 19 yaşında otistik özürlü bir yiğenim var ve dayımlar onun adına ötv indiriminden yararlanıp bir araç almayı düşünüyorlardı.Dayım benden araştırma yapmamı rica etti.İzmirdeki bir çok otomotiv bayisini arayıp bilgi toplamaya çalıştım maalesef çoğunun konu hakkında detaylı bilgisi yok bilgi almak istediğim konu hakkında detaylı bir bilgi edinemedim.Yalnızca Nazar Renault da (belki reklam olucak ama gerçekten hak ettikleri için yazıyorum) satış danışmanı bey(oda reklam olmasın diye yazmıyorum dileyenlerle ismini ve telefonunu daha sonra verebilirim) çok geniş kapsamlı bir bilgi sundu bana.Öncelikle telefonumu alıp bana kendisi dönüş yaptı(bu güzel bir detaydı)<br>raporumuzun % sini araç alınacak yiğenimin yaşını kredi kullanıp kullanmıyacağımız gibi belli başlı sorular sorarak benden bilgi aldı. inanırmısınız tam 1 saat 10 dakika telefonla görüştük ve konu hakkında kafamızda olan soru işaretlerini doğru bir şekilde anlattı ve aydınlattı . Neyse sonra bizi mağzaya davet etti ve araçları yerinde görüp değerlendirmemiz gerektiğini çeşitli alternatifler sunabileceğini söyledi. bizim bulunduğumuz yerle orası arasında baya mesafe vardı ve bizi belli bir yerden aldırmayı teklif etti( bu çok güzel bir davranıştı taktir ettim zira 5 kişi ulaşımımız biraz zor olucaktı) mağzaya geldiğimizde çok güzel karşılandık her aracı inceleme fırsatımızda oldu yaklaşık yarım gün kaldık mağzada ama istediğimiz aracı aldık. çok profesyonellerdi ve çok yardımcı oldular teşekkür ediyorum kendilerine. birde konuşma esnasında bir şeye dikkat edilmesi gerektiğini allahtan bizde bu evrağın eksik olmadığını yoksa işlemlerin uzayabileceğinden bahsetti. yiğenim 19 yaşında olduğu için dayım mahkeye başvurup kendi vasiy tayin ettirmiş ve mahkeme raporunada yiğenim adına araç alabilir maddesini ekletmiş bu madde olmasaydı eğer biz arabayı alamayacakmışız. tekrar mahkemeye başvurup bu maddeyi ekletmek gerekecekmiş bu da bir kaç ay işi uzatırmış.yani siz siz olun böyle durumlarda mahke kağıdınıza mutlaka araç almakla ilgili madde ekletin. yakın zamanda araç almayı düşünen arkadaşlara konuyla ilgili tamamlamaları gereken evrakları söyliye bilirim. ne de olsa araç aldığım bayi beni bu konuda baya aydınlattı burdan bir kez daha teşekkür ediyorum.<br><br>saygılarımla. kaan79

Tekerlekli Sandalye