Ötv indirimi ve emeklilik hakkında

HulusiAyvaz

Üye
Üye
Merhabalar,
Cuma günü itibari ile uyku apnesi %35, hipertansiyon %19 ve bel fıtığından %10 olmak üzere raporum süresiz %53 çıktı
Emekli olmak için nereye başvurmam gerekiyor
Ötv indirimi alabilirmiyim
Yardım ve önerilerinizi rica ediyorum

İsen Buga

Üye
Üye
İşe başlama tarihi nedir? İşe başlarken engelli miydiniz? Bilmeden yardımcı olamadık.

ÖTV.den faydalanamazsınız. Hareket ettirici tertibat gerekli.

marto1

Üye
Üye
Merhaba Arkadaşlar,

Ara ara yazmak durumundayım ortak ses çıkarmak adına oluşturulan ÖTV muafiyeti grubuna bekleriz şuan sayımız 270 kişi civarı ne kadar çok kişi o kadar iyi aralık ve ocak başı toplu araç alımları için gruplarda oluşturuldu gruba gelmenizi bekliyoruz...

https://t.me/otvmuafiyet

Önemli rica CİMERE dilekçe yazalım konu muhattabı Hazine ve Maliye bakanlığı

HulusiAyvaz

Üye
Üye
İşe başlama şubat 2003 4.877 gün ssk var
Başlarken herhangi bir durum yoktu uyku apnesi cihazı kullanmaya 2017 de başladım %53 raporu geçen hafta ilk defa aldım

İsen Buga

Üye
Üye
Memuriyete 2003 de başlamış iseniz şimdi emekli olabilirsiniz. Hesaplar tutuyor ancak yerinizde olsam hizmet birleşmesi işlemlerinin tamamlanması beklerim. İşlem bitince emekliliği talep ederdim.

HulusiAyvaz

Üye
Üye
Memuriyet değil hocam normal sgk özel sektör çalışanı idim hüzmet birleşmesi dediğiniz nedir anlamadım açıklayabilirmisiniz rica etsem

İsen Buga

Üye
Üye
5760 günlük prim tamamladığınızda emeklisiniz.

Hizmet birleştirmesi: Özel sektörde veya kendi sektörünüzde (ssk ve veya bağkur) çalışıp sonra memuriyete geçenlerde eğer kendileri istemedikleri veya bildirmedikleri veya talep etmedikleri sürece daha önceki çalışmaları birleştirilmiyor. Neden derseniz kısaca yazayım haksızlık ortaya çıkıyor; neden demeyin çünkü mevzuu derin..

Memuriyete başlayan biri ilerleyen yıllarda hizmet birleştirilmesi talep ediyor. Genelde personel şube yada tahakkuk birimine elden dilekçe ile yazıyor. Kolay yol söyledim uğraşmayın diye. Dilekçede ilgili şube müdürlüğüne birime yada amirliğine hangisi uygunsa o başlıkla yazıyor memuriyet kimliği numarası giriliyor ve geçmiş yıllarda hizmet farklı kurumlarda çalışma hakları için hizmet birleştirilmesi talep ediyorum, gereği rica ederim nokta. imza bitti.

hizmet birleşmesi Memur dilerse talep ederse veya isterse SSK veya BAĞKUR.da geçen süre memuriyet süresine bağlanıyor( sadece yatan primlere bakılıyor) memuriyet hizmetine primlerine ekleniyor:
Yukarıda ilk cümlede bahsettiğim gibi 5760 günlük prim ile emeklisiniz.

Tekerlekli Sandalye