ÖTV indirimi

süleyman ozay

Üye
Üye
5 yıl önce iş kazası sonucu sol dusuk ayağım var ayrica mayis ayinda gecirdigim is kazasi sonucu sol gozum cok az goruyor birde uyku apnesi hastaligim vardi ayak icin%23 goz icin %32 uyku apnesi icinde %35 yani toplamda %66 engeli raporunu da yeni aldım raporda vergi indirimi ve ÖTV yararlanır yazıyı. ehlitide değiştirdim ehliyet için olan raporda otomatik vites araç kullanır araç içinde uç ayna bulunacak ve her yıl göz için rapor alacak (moleküler) yaziyo.bunlar ÖTV araç almak için yeterli mi aydinlatirsaniz çok sevinirim şimdiden çok teşekkürler

balkesli

Üye
Üye
alacağınız arabaya karar verdikten sonra parayı cebinize koyup bayiye gitmesi kalmış ehliyet ve raporla bayiye gidin gerisini bayi halleder.

süleyman ozay

Üye
Üye
Sıfır araba alacam ne onerirsiniz bir türlü karar vermedim

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bütce nedir? Sedanmı yoksa başka birşey mi istiyorsunuz. Detay verirseniz daha net tavsiyeler olabilir.

süleyman ozay

Üye
Üye
30 binin var ama ustunu kredi dusunuyorum otomatik vites olması şart dizel ve sedan olmasını da ıı olur diye dusunuyorum ancak marka ve model için bir kararın yok

metehan10

Üye
Üye
sol el hareket kısıklığından h sınıfı ehliyet alıp özel tertibat yaptırmadan ötv indirimli otomatik vites araç alabilirmiyiz. verilen sağlık raporumda özel tertibata gerek olmadan araç kullanabilir ibaresi olursa olur mu
bilgi verebilecek varmı

Ünal METİN

Üye
Üye
Hocam geç olmadıysa 2 tane araç tavsiye edebilirim Toyota C-HR 1.2 turbo 4x2 hibrid teknolojisi var yani hem elektrikli hem benzinli, bir diğeride Audi A1 Saygılar. (Sattığında Paraya Dönüşebilecek araçlar)

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
sol el hareket kısıklığından h sınıfı ehliyet alıp özel tertibat yaptırmadan ötv indirimli otomatik vites araç alabilirmiyiz. verilen sağlık raporumda özel tertibata gerek olmadan araç kullanabilir ibaresi olursa olur mu
bilgi verebilecek varmı
[MENTION=16835]metehan10[/MENTION]; sol elden engelliler ötv den yararlanır. ve evet o dediğiniz ibareler olursa ötv vizesi çıkar.

metehan10

Üye
Üye
H sinifi ehliyet uygulamasi devam ediyor degil mi? Benim b sinifi normal ehliyetim var
Son olarak otv indirimi ile alacagimiz arabada engelli ibaresi oluyor mu hala (plaka da)

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
[MENTION=16835]metehan10[/MENTION];
otomatik vitesli aracı ÖTV indirimli aracı alabilirsin. H sınıfı 2016 ocak ayı itibariyle kaldırıldı. Onun yerine B yada A engelli sınıfı ehliyet veriliyor.

Yağmur

Üye
Üye
uyku apnesi olan biri ötv siz araç alabilirmi teşekkürler

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
hayır alamaz

Tekerlekli Sandalye