ÖTV indiriminden yararlanabilmem için raporumda ne yazması gerekiyor?

taylancem

Üye
Üye
ben sağ diz altı protez kullanıyorum H sınıfı ehliyetim de var ve araba almak istiyorum.
ötv indiriminden yararlanabilmem için neler yapmam gerekiyor. alacağım raporda ne yazması gerekiyor verilecek sakatlık derecesinin araba alımı için önemi var mı % kaç olacagının

bu konuda bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Raporunuzda "tertibatlı araç kullanabilir" ibaresinin olması gerekiyor. Tertibatlı araç kullanabilir ibaresiyle sakatlık oranının alakası yok. Buradaki önemli konu aracı kullanabilmek için ek bir donanıma ihtiyacak duymak.

taylancem

Üye
Üye
peki halil abi bu raporu tahmini kaç günde alabilirim devlet hastenesinden. ayrıca 35000 tl bir araba bana ne kadara gelir. bu konuda da bilgi verebilirsen çok sevinirim.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Hastaneden hastaneye değişebilir süre. Ama genelde 1-2 hafta içinde sonuçlanır.

devrim deniz

Üye
Üye
selam halil kardeş sitenize yeni üye oldum ayrıca tşkler böyle bi paylaşım hizmeti verildigi için.. benim otonstik bi oglum var raporu yüzde 80 dir onu yükseltme durumumuz olabilir mi araba almak için. tşkler şimdiden.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Yeni rapor alıp görmek gerekiyor yukarda halil yılmaz'ında dediği gibi hastane ve doktorlara göre ufak tefek değişimler olabiliyor örnegin bi doktor %80 verirken bir başkası %73 verebiliyor her ne kadar raporlarda baltazar formulü asl olsada ufak tefek insiyatif kullanabiliorlar.

devrim deniz

Üye
Üye
yani yüzde 80 ni aşagı çekme durumlarıda gelişebilir diyorsunuz devlet hastanesinden almıştım özel hastanelerde bunu yükseltme durumumuz olamaz degil mi?

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Her iki ihtmal de olabilir net oalrak yükseltilir yada düşürülür demek dogru degil.

Tekerlekli Sandalye