ÖTV İndirimiyle İlgili Bir Kaç Soru

dgkn

Üye
Üye
Merhaba dostlar, bir buçuk haftadır uğraştığım sürücü sağlık raporunu bugün alabildim. Raporumda `Engelli B` ehliyeti almama karar verildiği belirtilmişti. Bu durumu araştırdığımda sanırım ÖTV indirimi için Engelli Ehliyeti harici yanında `Engelli Raporu` gerekiyor ve Rapor'n üzerinde `Özel Tertibatlı Araç` belirtilmesi gerekiyormuş. Evet bir engelli raporum var fakat raporumun arkasında veya önünde böyle bir ibare bulunmuyor. Bazı kaynaklar sadece `Engelli Ehliyeti + Sürücü Sağlık Raporu` ile araç alımı yapabileceğimi bildiriyor. Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ediyorum.

1631122071483.png

Bu arada raporumda bulunan kodlar yukarıda. Teşekkürler.

ÖTV indirim için engelli ehliyeti ve sağlık raporu yeterli mi yoksa engelli raporu almalı mıyım?

İsen Buga

Üye
Üye
Siz yanlış yazmışsınız. Düzelteyim: Hareket ettirici özel tertibatlı araç diye yazı olması gerekiyor. Eğer Maliyeye bu raporu kabul ettirirseniz onaylatırsanız sıkıntı olmaz. Olmadı onaylamadı ise İl Sağlık Müdürlüğü.ne gidip durum anlatınız. İle uzak ilçede iseniz İlçe Sağlık Müdürlüğü de olur. Hastane ile irtibat kursunlar ve raporu düzeltsinler.

Araç bayileri bunu kolay halledebilir ama sizden kaparo isterler. Kaparo yatırmayın kesinlikle yatırmayın. Ola ki Maliye onaylamazsa kaparo geri vermezler.

dgkn

Üye
Üye
Dostum 78 kodu ile sanırım direk müracaat edebiliyoruz internette böyle bir kaç kaynağa rastladım nüfus müdürlüğünden ehliyeti değiştirip maliyeye gidecegim İnşaAllah kabul ederler. Bilgi için teşekkürler.

İsen Buga

Üye
Üye
10.04 de var unutma..
Kolay gelsin...

bu ara yorumlarda bazen 10.02 ile 78 kaygısı var. Normalde 10.02 kodu uyarlanmış otomatik vites kabul ediliyor. siz bir deneyin 78 ile almaya çalışın.

Tekerlekli Sandalye