ÖTV indirimli araba almak için vasi kararı istediler

Serhatatli

Üye
Üye
Halil bey merhaba,
Ben bundan 5 yıl önce babamın %97 raporu ile ötv'den muaf olarak araç aldım. Dün aracı sattim paramızı aldık. Şimdi tekrar ötv'den muaf araba almak için bayi ile irtibata geçtim. Bayi ile fiyat konusunda anlaştık bayi bursada olduğu için arabayı bursaya almaya gidecektim. Fakat ben aydinda oturduğum için plakam 09 olacaktı. Bayi bana pkaka çıkarma işleminde sıkıntı çıkmaması için trafik ile görüşmemi istedi. Trafiğe gittim beklemedigim bir sürprizle karsilastim ve trafik bana mahkemeden vasi tayini kararı almami istedi. Vasi tayini almaka çok kolay olmadığıni aylarca sürdüğünü okudum forum sitelerinden. Elimdeki ayni raporla 5 yıl önce hiç bir sıkıntı olmadam arabayı almıştım. Raporda %15lik kısımda hafif düzeyde kognitif yetki kaybı yazdigi için istiyoruz dedi emniyet. Aslinda babamda herhangi bir zihinsel problemde yok herseyi okuyup anlayıp yazabiliyor. Konuyla ilgili bana destek olurmusunuz şuan arabayida sattık ve acil arabayada ihtiyacimiz var. Beni yonlendirirmisiniz ne yapmaliyim vasi kararı ile uğraşmadan. Simdiden desteğiniz için çok teşekkür ederim. İyi günler

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Merhaba,
kognitif yetki kaybı nedeniyle vasi kararı istediler sizden. İlk araç alımınızda rapordaki bu ibare gözden kaçmış muhtemelen ondan istememişlerdir vasi kararını. Ve evet vasi kararı duruma göre 2-3 aya sürebilir. Ama bu durumda yapacak bir şey yok sanırım.

harme33

Üye
Üye
Sacmalik alirken vasi karari istiyorlar satarkende mahkemeden karar istiyorlar boyle sacmalik anca bu ulkede olur satista vasiligi mahkeme yapiyor rezillikten baska bir sey degil

Tekerlekli Sandalye