ÖTV İndirimli araç alalım dedik vasi kararı istediler?

eser37

Üye
Üye
arkadaslar %94 agır engelli sürekli gecerliliği olan raporumla ailem için 0 km bır arac alalım dedım raporda zıhınsel oranına %25 zeka geriliği yazmişlar (ben universteye hazırlanıyom ayrıca ozel bır sirkette calısıyorum :) )hangi akılla zeka gerılıyı verdi doktor bilmiyorum her neyse ailemden araba firması vasi istedi bu vası ne dir biilmıyorum .. aklıma bu arada bırsey takıldı ben emeklı olacağim zaman bu %25 zeka geriliği var dıye emeklılığimde herhangi bır sıkıntı cıkar mı son bır sey daha süreklı engelli raporu her zaman gecerlımi orneğin 10 15 yıl sonra yenilemek lazımmı umarım derdımı anlatabılmişimdir

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Rapora itiraz etme hakkınız var. Bir aylık süre zarfında elinizdeki raporla il sağlık müdürlüğüne gidip rapora itiraz edebilirsiniz. Vasi kararı zihinsel engelli kişiler için mahkemece verilen bir karardır. Bu karar emeklilikte bir sorun teşkil etmez. Sürekli ibareli raporların yenilenmesi istenmez.

eser37

Üye
Üye
Rapora itiraz etme hakkınız var. Bir aylık süre zarfında elinizdeki raporla il sağlık müdürlüğüne gidip rapora itiraz edebilirsiniz. Vasi kararı zihinsel engelli kişiler için mahkemece verilen bir karardır. Bu karar emeklilikte bir sorun teşkil etmez. Sürekli ibareli raporların yenilenmesi istenmez.
raporu alalı 5 6 yıl oluyor nasıl itraz edeceğim ne dıye ıtıraz edeceğim

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Sen raporda yazan zeka geriliği tespitinin yanlış ve haksız verilmiş bir karar olduğunamı inanıyorsun? Eğer öyleyse itiraz et demiştim ama rapor tarihi üzerinden 5-6 yıl geçtiği için itiraz hakkın yok malasef.

Tekerlekli Sandalye