Ötv indirimli araç aldık bakım aylığımız kesilir mi?

severus50

Üye
Üye
1 hafta önce ötv indirimli otomatik vites tertibatlı araç aldım. Eşim ise bana baktığı için bakım aylığı alıyor. Aklımıza takıldı acaba bakım aylığı kesilir mi diye. Öncelikle şunu da belirteyim dışarıdan bir gelir yardımı ile yada kredi çekerek değil iş kazası davamın tazminatı ile sigorta şirketinin ödediği para ile aldım aracı. Buna istinaden durum ne olur ve birde araç aldığımızı bildirmemiz mi gerekiyor çünkü forumda birkaç yerde öyle bir şey gördüm şimdiden teşekkürler.

elhak

Üye
Üye
Gelşrinize bağlı bağlı bulunduğunuz kuruma bildirin sorun yaşamamak için gelşrinize ve ödediğiniz rakamı yazarsanız daha fazla yardımcı olunur.1/120 olarak araç fiyatı gelire ekleniyor

Son düzenleme:

severus50

Üye
Üye
1800 tl benim gelirim var işte birde eşimin bakım aylığı 1100 liradan biraz fazla başka bir gelirim yok, 2 çocuğum var evde 4 kişiyiz yani. Aracın fiyatıda ötvsiz olarak aldım 93bin tl

tokgönül

Üye
Üye
Ben 2016 da aldım.Almadan sordum.Pahalı araç olmazsa sıkıntı yok 150 200 binliralık olursa kesilir dediler. 62 di 41 e almıştım.yaris hybrid..Bi sıkıntı olmadı.Sizin araç pahalı ama araç fiyatları çok yükseldi .Bence bişi olmaz.

R

rahim

Guest
bence iş kazası neticesinde kazandığınız tazminat eve giren para olarak algılanıp hesaba katılır ve bakım maaşınız kesilir kanısındayım.arabayı ister alın ister almayın kazandığınız tazminatı sanırım 12 ye bölüp gelire dahil edeceklerdir. inşallah ben yanılırım.kazandığınız tazminatıda bildirirseniz iyi olur kanısındayım.en azından cezalı duruma düşmezsiniz.yani bildirmezseniz onlarda sonradan fark ederlerse cezalı para öderesiniz.inşallah ben yanılırım.

balkesli

Üye
Üye
[MENTION=22916]severus50[/MENTION] aracı ticari kullanmadığınız için evde bakım maaşını etkilemez maaş kesilmesi gibi bir sorun olmaz araç aldığınızı kuruma bildirmeniz gerekiyor.

aldığınız tazminat gelir gözüküp maaşta kesilme yaşanırmı bu konuyu bir araştırın araç konusunda bir sıkıntı çıkmayacaktır.

Tekerlekli Sandalye