ÖTV İndirimli Araç Alımı Hakkında Bilgi Almak İstiyorum(Konu biraz karışık)

nurettinalpay

Üye
Üye
Merhaba Sayın Arkadaşlar,

Foruma hem yeni üye olmam hemde buradaki düzenin bilmememden kaynaklı direk konuya giriş acemiliğimi umarım pek dikkate almazsınız.

Kısaca konuyu anlatıyorum,

Babam 6-7 yıl önce böbrek yetmezliği teşhisi ile gerekli bütün tedavi vb. tıbbi şartların uygulanması üzerine "SÜRESİZ OLARAK %90 raporlu" olarak sağlık bakanlığı görevlendirmesi ile Antalya Tıp Fakültesi Heyeti tarafından rapora haizdir.

Bende ekonomik koşulların ve hastane zamanındaki yıpranmanın etkilerini üzerimizden yeni yeni atmamıza istinaden ÖTV indirimli araç alımına doğru araştırmalara başladım.

Araç alımımız konusunda herhangi bir önleyici etken bulunmamakta.

Ancak ÖTV indirimi babam üzerinden yapılacağından ve araç resmi olarak babama kayıtlı olacak buraya kadar bir problem yok. Diyelimki 5 yıl sonra aracı satmak istedim veya Allah Korusun babama birşey oldu aracın satışı ile alakalı olarak annemde konunun içine dahil oluyor.

Aracın alımı konusunu ekonomik olarak tamamen ben karşıyalacağım.Daha önce ailevi ortamda yaşanmış bazı problemlerden dolayı aracın satılması vb. durumlar olduğunda bu konu ile ilgili tek yetkili ve hak sahibi olma hususunda yapabileceğim bir yol vb. varmıdır? Noter , mahkeme kararı vb. bir koşulla bu hak elde edilebilirmi.?

Bu konuda bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
ÖTV indirimli alınan araç hak sahibinin diğer taşınır ve taşınmaz mallarınız miras hukukü neyse aynısı uygulanır.

Tekerlekli Sandalye