ÖTV indirimli araç alımında rapor ve ehliyetteki kodlar

haci0121

Üye
Üye
Arkadaslar benim sol ayak kısalıgı 6 cm kısa \17 raporum mevcut özel tertibat uygundur diye ehliyeti kazandım b otomatik engelli diye emniyete gittim geçici belgesini almak için lakin sürücü raporum eksikmiş kod falan yazmıyormus tekrar hastaneye gittim il sağlık komisyonuna gönderdiler şmdi il sağlık komisyonu nasıl olacak ben zaten b engelli otomatik vites ehliyet kazandım ama raporumda kod felan eksik şmdi nasıl olacak komisyonda raporu b otomatik engelli ehliyet alırmı yazacak kod felan anlamadım hastaneden aldıgım raporda özel tertibat yazıyor ötvden yararlanabilmem için komisyonmu karar veriyor arkadaslar ben anlamadım sol ayak için b otomatik engelli diyemi geçecek veya vermiyecekmi allah rızası için bi yardım edin

oqzstt

Üye
Üye
Arkadaslar benim sol ayak kısalıgı 6 cm kısa \17 raporum mevcut özel tertibat uygundur diye ehliyeti kazandım b otomatik engelli diye emniyete gittim geçici belgesini almak için lakin sürücü raporum eksikmiş kod falan yazmıyormus tekrar hastaneye gittim il sağlık komisyonuna gönderdiler şmdi il sağlık komisyonu nasıl olacak ben zaten b engelli otomatik vites ehliyet kazandım ama raporumda kod felan eksik şmdi nasıl olacak komisyonda raporu b otomatik engelli ehliyet alırmı yazacak kod felan anlamadım hastaneden aldıgım raporda özel tertibat yazıyor ötvden yararlanabilmem için komisyonmu karar veriyor arkadaslar ben anlamadım sol ayak için b otomatik engelli diyemi geçecek veya vermiyecekmi allah rızası için bi yardım edin

Senle aynı durumdayız ama konu ile ilgili bilgim yok kusura bakma kardeşim

[device_name] cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Rapordaki kodlarla sürücü belgesindeki kodların uyuşması lazım. Örneğin otomatik vitesli araç kullanır kodu 10.02 dir bu kod hem raporda hemde sürücü belgesi için alınan raporda aynı olmalı.

haci0121

Üye
Üye
Peki şimdi nasıl olacak benim hastaneden aldıgım raporda sadece özel tertibat uygundur yazıyor sürücü raporunda nasıl bi değerlendirme olacak ogzts kardesim sen ne yaptın

oqzstt

Üye
Üye

haci0121

Üye
Üye
Ehliyet kodlarını sürücü raporunda yazıyormı ne tür rHatsızlıgın var sol ayakmı sürücü rapor için komisyon karsısına cıktınmı cıktıysan ne tür kod verdi veya ne gibi bi süreç geçti başından anlatırsan sevinirim

oqzstt

Üye
Üye
Ehliyet kodlarını sürücü raporunda yazıyormı ne tür rHatsızlıgın var sol ayakmı sürücü rapor için komisyon karsısına cıktınmı cıktıysan ne tür kod verdi veya ne gibi bi süreç geçti başından anlatırsan sevinirim
Evet yazıyor 102 78 47 64 10.02 sol ayak pes cavus yamuk ve küçük ayak 2 cm kısa % 94 hareket kısıtlılığı var bilekte komisyona çıktım kodları aldım öyle yani

emre1984

Üye
Üye
10.02 kodun haricinde saglik il mudurlugunden tekrar komisyona girip durumunu anlatip ayaginin durumuna gore kod ilave ettireceksin ondan sonra aracina proje cizdirip raporla ve projeyle birlikte emniyet ve maliye islerin hallolacak

balkesli

Üye
Üye
hastane kod yazmaz kodu il sağlık müdürlüğündeki heyet verecek hastaneden aldığınız raporla burada heyete gireceksiniz sizin hangi donanımda bir araç kullanacağınıza karar verip kodları yazacaklar raporunuza bir sorun çıkacağına sanmam gerekli kodları vereceklerdir size

protez

Üye
Üye
Merhaba Halil Bey,Benim Bir Sorum Olacak 2014 Yılında Aldığım Özel Tertibatlı Araç Kullanabilir Ve H,Sınıfı Ehliyet Alır Raporumda Ve Ehliyetımde Kod,Falan Yazmıyor Ben Bu Kod,İfadeleri Sil Baştan Yeniden Raporlarımı,mı Değişmeliyim Yoksa Aile Hekimim Beni İl,Sağlık,Müdürlüğüne Sevk Edip,Mevcut Raporlarıma (2014)Tarihli Raporlarım,a Yeni Kodlarımı Yazdırmam Gerekiyor,Bilgilendirirseniz Sevinirim.Tşk,Ederim.

protez

Üye
Üye
hastane kod yazmaz kodu il sağlık müdürlüğündeki heyet verecek hastaneden aldığınız raporla burada heyete gireceksiniz sizin hangi donanımda bir araç kullanacağınıza karar verip kodları yazacaklar raporunuza bir sorun çıkacağına sanmam gerekli kodları vereceklerdir size

Peki Mevcut H,Sınıfı Ehliyet Alır Ve Özel Tertibatlı Araç Kullanabilir Raporum Var Bu Raporumu 2014 Yılında Aldım İl Sağlık Müdürlüğü Sıfırdan Yani Sil Baştan Yeni Rapormu İstiyor Yoksa Mevcut Raporun Üstüne Kodlamamı Yapıyor.

balkesli

Üye
Üye
elinizdeki rapor geçersiz yeni rapor alacaksınız bunun için aile hekiminden sevk alacaksınız yetkili bir hastanede aile hekiminin sevk ettiği doktorlara çıkacaksınız hastaneden aldığınız raporla il sağlık müdürlüğünüzde heyete gireceksiniz.

protez

Üye
Üye
elinizdeki rapor geçersiz yeni rapor alacaksınız bunun için aile hekiminden sevk alacaksınız yetkili bir hastanede aile hekiminin sevk ettiği doktorlara çıkacaksınız hastaneden aldığınız raporla il sağlık müdürlüğünüzde heyete gireceksiniz.

Teşekkür Ederim,

Tekerlekli Sandalye