ÖTV indirimli araç alımında vasi ve ek karar?

ykb

Üye
Üye
babama %92 rapor aldık. bayiye gittigimde mahkemeden ek karar almamız söylendi. mahkemeye gittigimde vasi kararı cıkmadan olmaz denildi. bu konuda bilgisi olan biri beni aydınlata bilirmi.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
[MENTION=22394]ykb[/MENTION] babanız muhtemelen zihinsel engellidir. evet zihinsel engelliler adına araç almak için vasi ve ek karar gerekli.

Aylin.

Üye
Üye
babama %92 rapor aldık. bayiye gittigimde mahkemeden ek karar almamız söylendi. mahkemeye gittigimde vasi kararı cıkmadan olmaz denildi. bu konuda bilgisi olan biri beni aydınlata bilirmi.
Artık engelli kullanmayacaksa engellinin üzerine araba almak için kurallar daraltıldı o olmadan kaza yaparsan ötv mtvyi odersin muaf olmazsin

Sent from my LG-H815 using Engelliler.gen.tr mobile app

leon3453

Üye
Üye
ÖTV indirimli araç almayın maaşları kesiyorlar örnek ben

Balkes10Harun

Üye
Üye
Soyleneni anlayabiliyorsa notere gidiyorsunuz. Noter sizi gunluk piskiyatri raporu icin hastaneye yolluyor 5 dklik . Sonra raporla 2 sahitle beraber size vekalet veriliyor araci siz babaninizin uzerine aliyorsunuz. Vasilik icin surec baya uzun oluyor . Vasi cikarsaniz cok ugrasiniz arac yine babanizin uzerine olacak dedigim yol en kolayi noter vekalet tmm okuma yazmasida yoksa parmak basıyor

mutlulook

Üye
Üye
Babamın %91 ağır engelli raporu mevcut. Araç kullanamayacagi için araba benim üzerimden alıp bayilerin imkan sunduğu sıfır faizli kredi kullanma imkanım yokmu. Rapor oranı yüzde 92mi olmasi lazim

SM-E700F cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
ÖTV indirimli araç engellinin üzerine alınır. Kredi olayı bayi ve bankaların bileceği iş.

gececi01

Üye
Üye
[MENTION=22394]ykb[/MENTION] babanız muhtemelen zihinsel engellidir. evet zihinsel engelliler adına araç almak için vasi ve ek karar gerekli.

Sayın Halil Yılmaz benim kızım %92 engelli vasi kararı bende ve kisitli ben kızımın adına kendime ÖTV den muaf engelli araç aldım 5 yılı dolduğunda arabayı isteğim gibi satar istediğim gibi yeni araba yada farklı birşey alabilirmiyim

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Merhaba, 5 yılın sonunda aracı istediğin kişiye satarsınız tabiki.

gececi01

Üye
Üye

İstediğim kişiye satarken mahkeme kararı gerekiyormuş ve aracın parası engelli kızımın adına yatıp bloke oluyormuş harcama yapmak için kısıtlı adına yapacağım harcamanın faturasını mahkemeye gosterip onay alıp bankadan ancak harcama yapabileceğim miktar kadar para çekebilirsiniz. Diye birşeyler duydum bunun aslı nedir

gececi01

Üye
Üye
sayın Halil Yılmaz facebook da böyle bir yazı okudum ve iddialı siz ne diyeceksiniz ben ilk defa okuyorum yasa cilalı 4 yıl olmuş kısıtlı adına alınmıs araç satışı yeni alınacak araç dahil elinizde bulunan vasi kararı araç almak ve satmak için yetersizdir son çıkan kanun sebebi ile araç almak mevcut aracı değiştirmek için ara karar(ek karar) gereklidir önceden vasi kararı ile araç alım satımı direk yapılıyordu son kanun ile ek karar olmadan bu işlem maalesef mümkün değil elinizde vasi kararı olsa bile hakim ek karara onay vermeden araç alamazsınız satamamazsınız

gececi01

Üye
Üye

Fatih Keskin vasi belgesi olması yetmiyor mahkemeden yetki izni lazım, araba alışı satışa göre daha kolay, satarken bilirkişi geliyor değer biçiliyor en yüksek fiyatı verene satılıyor, icradan satış olursa da ucuza gidiyor diye biliyorum

Tekerlekli Sandalye