ÖTV indirimli araç alirsak evde bakim maaşi kesilir mi

Zigetvar1566

Üye
Üye
Annem ağbime baktığından dolayı evde bakım ücretinden faydalanmaktadır. Annem babamdan kalan maaşın (SSK dan) 522 TL sini ağbimde 260 TL sini almaktalar toplamda 782 TL maaşları var annem evde bakım maaşı olarak ta 634 TL almaktadır. Ben annemden ayrı olarak eşim ve çocuklarım ile birlikte başka bir yerde yaşamaktayız. Özürlülere tanınan imkandan faydalanarak % 95 raporla ÖTV indirimli araç almak istiyorum. Aracın Parasını ben vereceğim fakat araç ağbimin üzerine olacağı için Sosyal hizmetler problem çıkarırmı.Nasıl bir yol izlememi tavsiye ederisiniz.Alacağım araç opel astra classic 3 ötv indirimli olarak 30. 000 TL ye denk gelecek. ÖTV indiriminden faydalanıp faydalanmama konusunda tereddüte düştüm. Başından benim durumumda bir durumla karşılaşan arkadaşların yardımlarını bekliyorum.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Hiç bir sorun olmaz. Evde bakım maaşı değilde 2022 maaşı alanlar kendi üzerlerinde araç aldıklarında maaşları kesilebiliyor. Bakım ücreti için kesinlikle bir sorun teşkil etmez. İçiniz rahat etsin.

hocam ikamet ve durum neresi olursa olsun bakım parasında bir iptal söz konusu olmaz değimi eminsiniz? bunun için gerekli devlet kurumlarına gitmemize gerek yoktur umarım

Tekerlekli Sandalye