Ötv indirimli araç alırsam... annemin aldığı bakım maaşı kesilir mi?

letalica

Üye
Üye
benim sorum şu.
*Anneannem %92 özürlü ve annem bakım ücreti alıyor.
*Ben ailemden ayrı başka şehirde yaşıyorum ve babamın arabası olmadığı için ona kendi gelirimle araba almak istiyorum. Bu durumda tamamen benim gelirimle Ötv indiriminden yararlanarak otomobil alsak (hediye gibi) .BAKIM MAAŞI KESİLİR Mİ?
*alacağım araç renault symbol...indirimle beraber 22000 tl ediyor.
*bide başka sitelerde hibe olarak alman lazım falan die bişeyler okudum ama pek açıklayıcı bilgiler değildi.

*ikametim başka şehirde ve ben denizde çalışıyorum.

*bana bu konularda yardım olursanız minnettar olurum ... İyi akşamlar

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Hayır hiç bir sorun olmaz. Evde bakım maaşlarında kişi başı gelire bakılır. Bu kriter aşılmadığı sürece araba alabilirsiniz. Ki zaten alacağınız araç gelir getirmeyeceğinden kişi başı gelirin aşılmasınada neden olmaz...

letalica

Üye
Üye
Hayır hiç bir sorun olmaz. Evde bakım maaşlarında kişi başı gelire bakılır. Bu kriter aşılmadığı sürece araba alabilirsiniz. Ki zaten alacağınız araç gelir getirmeyeceğinden kişi başı gelirin aşılmasınada neden olmaz...

cevabınız ve diğer konularda verdiğiniz bilgiler içinde çok teşekkürler hocam....

konyalı68

Üye
Üye
iyi günler arkadaşlar.ben yüzde 92 engelli bir vatandaşım.eşim benim üzerimden evde bakım maaşı almaktadır.sorum benim üzerime 94 model bir normal otomobil almamız durumunda maaşımıza herhangi bir etkisi olurmu ?maaşımız kesilirmi veya herhangi bir bildirim yapmamız gerekirmi?cevaplarınız için teşekkür ederim.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Yukarda verilen cevap sizin içinde geçerli Bir sorun yaşamazsınız.

R

rahim

Guest
iyi günler arkadaşlar.ben yüzde 92 engelli bir vatandaşım.eşim benim üzerimden evde bakım maaşı almaktadır.sorum benim üzerime 94 model bir normal otomobil almamız durumunda maaşımıza herhangi bir etkisi olurmu ?maaşımız kesilirmi veya herhangi bir bildirim yapmamız gerekirmi?cevaplarınız için teşekkür ederim.
otomobili aldınız mı,sosyal hizmetlere bildirdiniz mi ,bildirdiyseniz ne dediler sonuçları yazarsanız tüm arkadaşlar bilgi sahibi olmuş olur.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Araç evde bakım maaşında sorun teşkil etmiyor hesaplamaya dahil edilmiyor ayrıca aracın bildirilme zorunlulugu yok.

Tekerlekli Sandalye