ÖTV indirimli araç alma sorunu hk.

gkhnylmz53

Üye
Üye
Arkadaşlar merhaba,

Başınıza geldi mi bilmiyorum ama ÖTV indirimli araç almak için aşırı eziyetli bir süreç geçirdim. Tamamını uzun olduğu için anlatmayacağım fakat sol bacağımda güçsüzlük var. Ehliyetim engelli B ve engelli sağlık raporumda "sadece hareket ettirici..." ibaresi mevcut. Doktor uzuv kaybı ve erişim sorunum olmadığı için bana aparat kodu girmedi ve sadece 103.4 kodu verdi (3 yılda bir sağlık kontrol şartı).

Bayilerdeki aparatçı arkadaşlar aparatın yok sana araç vermezler kodun yok vs gibi şeyler söyleyip başlarından savıyor. Vergi dairesi de biz karar veririz onlar kim diyor. Artık gücüm kalmadı desem yeridir. Biri beni aydınlatabilir mi lütfen ?

Engelli B ehliyetim var.
103.4 üç yılda bir sağlık kontrolü
Sadece hareket ettirici aksamda ibaresi mevcut
%52 - Ortopedik - Uzuv kaybı kısalık vs yok.

Teşekkürler

alonemisin

Üye
Üye
Merhaba, 78 ve 10,02 kodlarını eklemeleri gerekirdi diye düşünüyorum. 78- sadece otomatik vitesli araç kullanabilir. 10.02 de otomatik vites kısıt kodu. İl sağlığın bunları eklemesi gerekirdi diye düşünüyorum. Vergi dairesi net olarak size olur diyorsa evraklarınızı kendiniz de teslim edebilirsiniz.

gkhnylmz53

Üye
Üye
Cevaplar için çok teşekkür ederim. Daha önce bu ehliyet ile gittipimde sadece özel tertibat ibaresi yok diye geri çevirmişlerdi. Şimdi kafamda bazı sorular var. Aparatçılar aparat satamadığı için mi direk yok abi sana vermezler araba diyor bilemedim.

Ehliyet raporuna itiraz etme şansım yok üzerinden epey süre geçti. Daha öncesi için kimsenin desteğini alamadığım ve iş bilene denk gelmediğim için işlerim hep ertelendi :( Bu ay kendim gidip VD ile görüşeceğim. Yoksa bunların araba falan vereceği yok.

ahmet34

Üye
Üye
doktorların cogu hata yapıyor,madur olan cok kısı var
aslında her ılde tek alanında uzman kurumun bu ıslere bakması gerekır
ayrıca bayıler engellıye cok gec arac verıyor.10 ay bekletıp ıkı katı odettıren oluyor,engellıye oncelık verılmesı gerekır

hata ustune hata

Sskatip

Üye
Üye
"Tertibatli olmaksizin ÖTV indiriminden faydalanir" şeklinde bişey yazılsa araç alınabilir mi ?

ahmet34

Üye
Üye
bızım raporda doktorlar hata yapmıstı ıtırazda ıse yaramadı,bashekımde umursamadı
1 sene maas kesıldıkten sonra aynı doktorlar hata ettıklerının farkına vardılar

bayıde 10 ay beklettı araclar asırı zamlandı,daha sonra bayılerın rusvet oyunları tv de cıkmıstı

bıde raporda az veren doktorlar,ta 15 sene hakkı yedıkten sonra baska alanında uzman doktor eksık bılgı yazmıslar dıyerek hatayı duzeltmıstı

yanı işiniz tamanen şans bu olanlar bınlerce kısının basıına gelıyor,art nıyetlı kişiler ajan gıbı aralara serpıstırılmıs sanırım

İsen Buga

Üye
Üye
Arkadaşlar merhaba,

Başınıza geldi mi bilmiyorum ama ÖTV indirimli araç almak için aşırı eziyetli bir süreç geçirdim. Tamamını uzun olduğu için anlatmayacağım fakat sol bacağımda güçsüzlük var. Ehliyetim engelli B ve engelli sağlık raporumda "sadece hareket ettirici..." ibaresi mevcut. Doktor uzuv kaybı ve erişim sorunum olmadığı için bana aparat kodu girmedi ve sadece 103.4 kodu verdi (3 yılda bir sağlık kontrol şartı).

Bayilerdeki aparatçı arkadaşlar aparatın yok sana araç vermezler kodun yok vs gibi şeyler söyleyip başlarından savıyor. Vergi dairesi de biz karar veririz onlar kim diyor. Artık gücüm kalmadı desem yeridir. Biri beni aydınlatabilir mi lütfen ?

Engelli B ehliyetim var.
103.4 üç yılda bir sağlık kontrolü
Sadece hareket ettirici aksamda ibaresi mevcut
%52 - Ortopedik - Uzuv kaybı kısalık vs yok.

Teşekkürler
Ben olsam bayi değiştiririm.
başka bayiye giderim olmadı ise başka ildeki bayii ye giderim. Bu işi bilen birileri mutlaka çıkar.

ahmet34

Üye
Üye
bayı degısımı ıse yarıyor,bazı kısıler oteye atarken..bazı kısıler hemen verıyor
bızı bosuna 7 ay beklettıler 2 kat fazla para odedık,3 sene oncekı krız donemınde

Tekerlekli Sandalye