ÖTV indirimli araç alma ve heyet raporu

Melisa eren

Üye
Üye
Merhabalar ben heyete gireceğim randevumu aldım sadece sağlık durumu bildirir raporu cikarticam bu rapor benim araç alabilmem için yeterli olur mu yoksa araç için başka bsey mi yapmam grekiyor

İsen Buga

Üye
Üye
Merhabalar ben heyete gireceğim randevumu aldım sadece sağlık durumu bildirir raporu cikarticam bu rapor benim araç alabilmem için yeterli olur mu yoksa araç için başka bsey mi yapmam grekiyor
%90 ve üzeri ise yeterli...
Aksi halde yetersiz.

Melisa eren

Üye
Üye
Ortopedik engel olunca yeterli mi peki araç alırken ÖTV den yararlanmak istiyorum diye bildirmek gerekiyormuş tek tek rapor çıkartmam grekiyormus

İsen Buga

Üye
Üye
Ortopedik engel olunca yeterli mi peki araç alırken ÖTV den yararlanmak istiyorum diye bildirmek gerekiyormuş tek tek rapor çıkartmam grekiyormus
her zaman yeterli değil.
kabaca veri vereyim: 5 kriter uyuyorsa o zaman alınabilir.(alınmayabilir de ille de alınacak değil ama çoğunluk bu kapsamda)
1. boy kısalığı
2. sol ayak
3. sağ ayak
4. sol kol
5. sağ kol
bitti... Diğer engelliler ve gerisi hikaye..

Melisa eren

Üye
Üye
her zaman yeterli değil.
kabaca veri vereyim: 5 kriter uyuyorsa o zaman alınabilir.(alınmayabilir de ille de alınacak değil ama çoğunluk bu kapsamda)
1. boy kısalığı
2. sol ayak
3. sağ ayak
4. sol kol
5. sağ kol
bitti... Diğer engelliler ve gerisi hikaye..
Parmaklar?

İsen Buga

Üye
Üye
yukarıdaki bilgileri kabaca bilgi verdim. Hareket ettirici tertibat gerekli ise evet. Parmağı geçtim de bir tırnak yok ise ÖTV.siz araç raporu verilir mi o kısmı doktor karar verecek. bizi aşar..

Melisa eren

Üye
Üye
yukarıdaki bilgileri kabaca bilgi verdim. Hareket ettirici tertibat gerekli ise evet. Parmağı geçtim de bir tırnak yok ise ÖTV.siz araç raporu verilir mi o kısmı doktor karar verecek. bizi aşar..
Heyet raporu çıkarttığımız da doktora sormam gerekir mi bu raporla araç alabilirmiyim diye sonradan özel tertibatlı araç kullanablir diye eklettirmem mi Grek 2 iş birden yapmak olmasın bı kaç arkads buraya raporunu atmış sizler özel terbatli yazısı falan yok demissiniz ehliyet raporunda mi yazacak onu anlayamdim

İsen Buga

Üye
Üye
Sağlık durumu bildirir raporu ile ÖTVsiz araç alımında %90 ve üzeri rapor gerekir;
İlle de Araç alacağım diyorsanız; ÖTV.siz araç için;
ÖTV yönetmeliğine göre; Hareket ettirici tertibat ile araç kullanır raporuna bakıyor.
c) 87.03 (hesaplanması gereken özel tüketim vergisi ve diğer her türlü vergiler dahil bedeli ...............TL’yi aşanlar hariç), 87.04 (motor silindir hacmi 2.800 cm³'ü aşanlar hariç) ve 87.11 G.T.İ.P. numaralarında yer alanların, bizzat kullanma amacıyla engelliliğine uygun hareket ettirici özel tertibat yaptıran malûl ve engelliler tarafından,(1)(2)(3)

Tekerlekli Sandalye