ÖTV indirimli araç almak için yardım rica ediyorum.

sozge

Üye
Üye
Merhaba.
2010 yılında İstanbul da devlet hastanesinden H Sınıfı ehliyet almak için heyet raporu aldım. H ehliyetimde özel tertibatli araç kullanabilir ibaresi bulunmakta . Bu sağlık raporunu zamanında sürücü kursuna verdiğim için elimde rapor yok.bugun aynı hastaneye raporun örneğini almak için başvurdum. Fakat 2015 yılından bu yana H sınıf ehliyet kalktığını,yeniden heyet raporu gerektiğini ilettiler eski rapor örneğini veremediler.
Bu arada elimde 2016 yılında farklı devlet hastanesinden is başvurusu için aldığım heyet raporu var. %42 sürekli yazıyor.

Raporda = sağ el 2. Ve 3.parmak kongenital yokluğu. 4.parmak rudimanter nonfoksiyonel.
Sol el 2. Ve 3. Parmak yokluğu
Sol ayak 1.2.3. parmak anomoli distal falan rudimanter. Sürekli %42
Yazmakta.
Bu durumda, elimdeki bu son heyet raporu ve H sınıf özel tertibatli araç kullanabilir ehliyetle ÖTV indiriminden yararlanabilir miyim.
Nasıl bir yol izlemeliyim?
Yardımlarınızı rica ediyorum.

SM-N9000Q cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

balkesli

Üye
Üye
ehliyetinizi değiştirmeniz gerekiyor bunun için aile hekimine gidip sevk alacaksınız yetkili bir hastanede aile hekiminin sevk ettiği uzman doktorlara çıkacaksınız oradan aldığınız raporla il sağlık müdürlüğünde heyete gireceksiniz nasıl bir özel donanımlı araç kullanacağınıza karar verecekler bu raporla emniyete gidip h sınıfı ehliyetinizi b engelliye çevireceksiniz h sınıfı ehliyetinizle ötv siz araç alamazsınız.

tarçın

Üye
Üye
Hastaneden aldığınız rapora ötv indiriminden faydalanmak istediğinizi yazdırın.vergi dairesinde sorun çıkıyo yoksa.ötv için önemli olan hastaneden alınan rapormuş.il sağlık müdürlüğünden alınan rapor bizi ilgiledirmiyo dedi vergi dairesi bana..

SM-N910C cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

ayegos

Üye
Üye
Ben aracı alırken sağlık raporumu ve ehliyet değişimi için aldığım raporu verdım .. sağlık raporumda ötv le ilgili herhangi bişey yazmıyordu .. 1995 yılında sürekli ibaresi olan sakatlığımı gösteren rapordu .. ötv yazıcak demeleri saçma .. ayrıca araç alırken hem sağlık Hemde ehlıyet değişimi için alınan rapordan 2 adet noter onaylı kopyasını istiyorlar bilginiz olsun

iPhone cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

sozge

Üye
Üye
Az önce hastaneyi aradım h ehliyeti degistirmek için heyete randevu almam gerekli mi diye. Sevkettigi polikliniklere gideceksiniz heyete cikmiyacaksiniz dediler.peki polikliniklerden sonra il sağlık Müdürlüğüne mi yondirilecegim. ? Tertibat ve ÖTV indirim olayı il sağlık müdürlüğünde mi belirlenecek? İyice kafam karıştı.

sevalaçık

Üye
Üye
araba almak istiyorum

%44 özürlü raporumla araba almak istiyorum yardımcı olurmusunuz

balkesli

Üye
Üye
evet polikliniklerden sonra il sağlık müdürlüğünde heyete gireceksiniz raporunuza kodlar yazacaklar bu kodlar kısıtlama ve araçta nasıl bir özel donanım olacağını belirten kodlar.
bazı illerde bu raporla araç alanlar var bazı illerde ise ötv indiriminden yararlanır diye ibare olan rapor istiyorlar.

sozge

Üye
Üye
Bugün 2. Kez devlet hastanesindeyim. herkes farklı dilden konuşuyor. H sınıf ehliyeti degistirmek için her branşta muayene yapılıyor. Fakat bunun sonunda ehliyet değişimine sonra ÖTV indirimi için ku kez tekrar heyete çıkmam gerektiği söyleniyor. Bu dogrumu? Zaten heyet Dr lari her branş için rapor eklemiyormu ve sonrasında il sağlık kuruluna yonlendirmiyorlar mi. Nasıl bilinmez bir denklemdir bu

ayegos

Üye
Üye
Ben kendımden örnek vereyım .. ılgıli doktora çıktım sadece .. sakatlık durumumu yaZdı .. il sağlık müdürlüğüne sevk ettı .. benım sorun sol ayakta olduğu için otomatık vıtes uygun yaZdı .. il sağlık da ilgili kodları yaZdı .. bu rapor ile ehlıyet değiştirdim .. bu raporun 2 adet noter onaylı örneği ve daha öncesinde işe girerken almış olduğum sürekli ibaresi ve % içeren raporumun noter onaylı fotokopilerini verdım arabayı aldım ...

iPhone cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Fatih BILICI

Üye
Üye
ARKADAŞLAR BENİM DE BEL FITIGI,BOYUN FITIGI,VE TİP1 DİYABET YANİ SEKER HASTALIGIM SEBEBİ İLE %49 RAPOR ALDIM.
BEN KENDİM İÇİN ARAÇ ALABİLİRMİYİM?

C6602 cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Fatih bey, %49 luk raporla ÖTV indirimli araç alabilmeniz için sizin aracı hareket ettirmek için özel donanıma ihtiyaç duymanız gerekir. Özel donanımada genellikle uzuv kaybı olan engelliler gereksinim duyar. Bahsettiğiniz hastalıkların hiç biri için özel donanım gerekmez. Dolayısıyla malasef ötv indirimli araç alma imkanından faydalanamazsınız.

sozge

Üye
Üye
Arkadaslar 2 hafta muayene kosusturmasi sonunda il sağlık mudurlugune sevk ettiler. Şimdi elimdeki muayene kağıdı ile İl Sağlık mudurlugune direkt mi gidiyorum. Yoksa randevu mu almam gerekli. İst için.

balkesli

Üye
Üye
direk gidip raporu vereceksiniz ya şu gün şu saatte gelin diyecekler yada heyetin toplanacağı gün biz size haber vereceğiz diyecekler hergün heyet toplanmıyor haftada hatta ayda bir toplanan iller var illere göre değişiyor.

Adem1995

Üye
Üye
Bugün 2. Kez devlet hastanesindeyim. herkes farklı dilden konuşuyor. H sınıf ehliyeti degistirmek için her branşta muayene yapılıyor. Fakat bunun sonunda ehliyet değişimine sonra ÖTV indirimi için ku kez tekrar heyete çıkmam gerektiği söyleniyor. Bu dogrumu? Zaten heyet Dr lari her branş için rapor eklemiyormu ve sonrasında il sağlık kuruluna yonlendirmiyorlar mi. Nasıl bilinmez bir denklemdir bu

Doğrudur iki kez heyete girmeniz lazım biri ehliyet değişimi için diğeri araç almak için

mbsmah

Üye
Üye
Merhaba arkadaşlar benim e sınıfı ehliyetim var .0/0 41 raporum var uyku için paroruda eklerlerse yaklaşık doktorum 70 i geçer raporun diyor.ben otvsiz araç almak için ehliyet degistirmemmi gerekiyor. Gerekir ise nasıl bir yol izlemeliyim.simdi uyku raporunu heyete tekrar verecegim saglik raporum surekli hale gelecek.bu ikinci baş vuruşunda birsey demelimiyim.yani otv ehliyet filan

SM-J200H cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
[MENTION=16583]mbsmah[/MENTION] engeliniz tam olarak nedir?

Tekerlekli Sandalye