ÖTV İndirimli araç almak istiyorum.!

metsa

Üye
Üye
Selam
Bir konuda bilgiye ihtiyacım var eğer yanıtlarsanız sevinirim
Benin %65 %75 oranında görme kusuru veya özürlü raporum var ancak
Dr gidip vergi muafiyeti için rapor almaya çeliştim bana ne muaf verdiler ne h sinifi ehliyet için rapor verdiler otv indirimi alip eşime araç kullandırayım dedim yok h sınıfı ehliyet verin yok nasil bir yol izlemeliyim yol gösterilseniz sevinirim
Teşekkürler

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
O verdiğiniz orandaki görme kusuruyla ÖTV indirimli araba alma şansınız yok maalesef.

metsa

Üye
Üye
ne olacak şimdi çünkü h sınıfı ehliyet yok dr ne ehliyet ne sakat diyor hiç birini vermiyor 1 vermek zorunda degilmiler acaba

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Hayır özel donanım gerektirmeyen durumlarda zaten H sınıfı ehliyette alamazsınız dolayısıyla hem ötv den yararlanamazsınız hemde H sınıfı ehliyet alamazsınız.

metsa

Üye
Üye
peki arkadaşlar ıdarı mahkemede bu iş cozulurmu

F

Fırtına

Guest
selamlar metsa,

idari mahkeme de bu iş çözülür mü.?! çözülmez.. ÖTV indiriminden faydalanmak, ÖTV indirimli araç alabilmek için; aracı hareket ettirici ek bir donanıma ihtiyaç duyman gerekiyor..ki, sen; ek bir donanıma ihtiyaç duymuyorsun..

eşime araç kullandırayım dedim..; aracı eşinin kullanabilmesi için; (% 90 ve üzerinde sakatlığı bulunup, otomobili kendisi kullanamayacak durumda olan kişilerin üzerine kayıtlı otomobilleri, kişinin üçüncü dereceye kadar kan ve sıhri hısımları/ndan bir sürücü veya sakat kişi tarafından iş sözleşmesiyle çalıştırılan bir sürücü kullanabiliyor..) senin bu vasıflarda olman gerekiyor..

Tekerlekli Sandalye