ÖTV indirimli aracın 2022 ve evde bakım maaşına etkisi?

kadir58

Üye
Üye
Herkese meraba tecrübelerinize ihtiyacım var. Ablamın kocası yani eniştem 2022 maaşı ve evde bakım aylığı almaktadır kendisinin %97 engelli heyet raporu vardır biz ötv indiriminden faydalanıp bir araç almayı planliyoruz. Aracı ben alcan krediyi ben çekip kendim ödeyecem bizim öğrenmek istediğimiz konu 2022 maaşı ve evde bakim aylıkları kesilir mi şimdiden teşekkürler

ASUS_Z00AD cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

okatur

Üye
Üye
Alacağın aracın KDV ötv hariç ederinin 120 de 1 ini eve giren gelire koyarlar Eğer ki eve giren gelirler toplanıp kişi sayısına bölündüğünde 847 tl yi geçerse bakım parası, 423 tl yi geçerse 3 aylık maaş kesilir

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hakan.60

Üye
Üye
Engelli veya engelliye bakan kişi araç almaya yetkili değil mi?
Krediyi çeken siz olursaniz ruhsatta sizin adınıza olacaktır.Fakat engelliye bakan kişi siz değilsiniz bu is nasil olacak?

septik

Editör
Editör
[MENTION=16515]akk 53[/MENTION]

2022 Yönetmeliğine göre engellinin yaşadığı hanede bulunan araçlar için kasko değerinin 120/1 i gelir sayılır deniyor. Fakat uygulamada şahit olduğumuz durum ise engelli kendisine araç aldığı zaman zannediyorum muhtaçlık sınırı altında bir gelire sahip olan kişi araç alamaz düşüncesi ile 2022 maaşları kesiliyor, araç almadan bağlı bulunduğunuz sydv na araç alırsam maaşım kesilirmi diye danışılmasında fayda var.

septik

Editör
Editör
[MENTION=16515]akk 53[/MENTION]

2022 Yönetmeliğine göre engellinin yaşadığı hanede bulunan araçlar için kasko değerinin 120/1 i gelir sayılır deniyor. Fakat uygulamada şahit olduğumuz durum ise engelli kendisine araç aldığı zaman zannediyorum muhtaçlık sınırı altında bir gelire sahip olan kişi araç alamaz düşüncesi ile 2022 maaşları kesiliyor, araç almadan bağlı bulunduğunuz sydv na araç alırsam maaşım kesilirmi diye danışılmasında fayda var.

Tekerlekli Sandalye