ÖTV İndirimli engelli araç fiyatları

Sağlık Teknikeri

Üye
Üye
Arkadaşlar bir süredir en ucuz sıfır otomobilleri araştırıyorum. Tabi en ucuz derken kendi açımdan yani ÖTV indirimli en ucuz otomobil markalarına yoğunlaştım.
Motor silindir hacmi 1.600 cc yi geçmeyen sıfır bir otomobili 15 bin tl’ye alacağınızı (tabi ki ötv özel tüketim vergisi düşüldükten sonraki rakam) söylesem şaşırırmısınız?
Ve başlıyoruz.

Tata Vista:
Bayi fiyatı 22.500 tl ÖTV düşüldükten sonra aracın size maliyeti 15 bin tl ye geliyor. Araç Hindistan üretimi. Hindistan aracına binilir mi demeyin bana göre sıfır araç sıfır araçtır fiyatıda 15 bin tl olunca yemede yanında yat.

Tata_Vista.jpg

İkinci sıfır araç ise Dacia Sandero bayi fiyatı 36 bin tl. özel tüketim vergisi düşüldüğünde 24 bin tl ye geliyor. Benim tercihim dacia servis ağı çok geniş dacia nın. Tata vistanın sanırım o kadar geniş servis ağı yoktur.

dacia.jpg

Üçüncü en ucuz sıfır araç ise Hyundai Yeni i10 bununda satış fiyatı 28 binlerde sizin alışınız ( ötv siz) 19 bin tl falan.

hydai.jpg

Benim bulduğum en ucuz sıfır otomobil markaları bunlar. Sizinde varsa öneriniz konu altına yazınız.

GülerAkköse

Üye
Üye
TatLarda otomatik vites yoktu raporunda otomatik vitesli arac kullanır ibaresi olanlar hiç yanasmasın :)

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Tata vista için çekimser kalsamda dacia ve hyundai için kesinlikle alınık araçlar diyorum. :) Bu arada tata'nın otomatik vitesli modeli hiçmi yok almora? Sanırım tata'nın 3-5 modeli var.

balkesli

Üye
Üye
daçiadada yok otamatik vites

GülerAkköse

Üye
Üye
Halil dacia ya dayanmıştım ben (ki ben düşün 52 kilo olan ben :D )kaporta içine gitmişti ne kadar alınır araclar olduğu tartışılır şehir içinde bile tehlike bence...

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
O nasıl bir dayanma şeklidir yahu :) Doğru söyle kaportanın içe geçtiğini görünce hızla olay mahallinden uzaklaştın dimi?

balkesli

Üye
Üye
ucuz ve otamatik arayanlar otamatik şanzımada genelde kullanıcıların menun kalldığı dsg şanzıman kullanan seat ii bir seçenek olabilir
tekerlekli sandaliye kullananlar için seat ibiza fiyatı ötv dahil 46.000 lira ötvsiz 33.000 civarı oluyor
resim-01.jpg

GülerAkköse

Üye
Üye
çökertirim :D tatayı üç sene önce sorduğumda otomatik vitesli aracımız yok demişlerdi. şimdilerde durum nedir bilemicem, zaten kendini pek yenileyen markalar değiller.

hayatyasak

Üye
Üye
ben bakım aylığı alıyorum ve bakam emekli ve paki ben araba alırmıyım ....

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
ÖTV indirimli araç alırsam bakım maaşım kesilir mi diye soruyorsan hayır kesilmez. 2022 maaşı alanlar için sıfır araç aldıklarında riskli oluyor ama bakım maaşı için risk yok.

BirGaripYolcu

Üye
Üye
arkadaşım bu hafta 2015 model hyundai i30 aldı sıfır. 77 binlerden 54 binlere almış.

Tekerlekli Sandalye