ÖTV indirimli engelli aracı almak için izleyeceğim yol nedir?

excusme

Üye
Üye
sol alt ekstremitede kısalık mevcut ben otomatik vitesli araç almak istiyorum b ehliyetimde var ötv den yararlanmak icin madde madde hangi prosedürü izliycem
catalca devlet hastanesi il sağlık müdürlüğüne sevk etti heyet raporu artık yok h ehliyeti alabilir otomatik vites kullanabilir yazılmıyor artık dedi
bunun aksine bakırköy sadi konuk ise 600 tl para talep etti o rapor için h ehliyet alabilir otomatik vites arac kullanabilir
birde bunun üstüne bu raporları artık sadece il saglık müdürlüğü veriyor dediler kafam corba oldu rica ediyorum yardım edin yoksa hakkımdan vazgeçicem o noktaya getirdiler bizim daha rahat olması gerekirken bize yaptıklarına bakın yazıklar olsun

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
[MENTION=16586]excusme[/MENTION] , h sınıfı ehliyet yerine engellilere A engelli veya B engelli sınıfı veriliyor. Otomatik vitesli araç kullanır, tertibatlı araç kullanır ibarelerinin yerine ise kod yazılıyor. Bunun için izlemeniz gereken yol. İlk önce B sınıfı ehliyetinizi B engelli sınıfına çevirin. Şurada arkadaş yazmış detayları:> http://engelliler.gen.tr/f18/b-sinifi-ehliyeti-b-engelliye-cevirme-29150/

Sonrasında hastaneye rapor için başvurun. Hastanede, ilgili doktor sizi il komısyoununa sevk edecek onlar da size uygun tertibatlı araç için yada otomatik vitesli araç için gerekli kodları yazıp raporu verecekler.

Tekerlekli Sandalye