ötv mtv istisnası hakkında

tayyarbey

Üye
Üye
Merhabalar ben %54 travmatolojik ortopedi sürekli engelliyim.buna istinaden özel tertibatli araç için 30.12.2015 tarihli raporumun ön yuzünde sağ dirsek açikliği 20-130 derece sağ dirsek kirik sekeli arka yüzünde gözlükle h sinifi sürücü olur.otomatik vites araç kullanir.özel donanim gerektirmez s.k.i.k. Sürekli raporunu aldim. Vergi dairesine gidip ötv istisnali araç alabilirmiyim diye sorgulattim olur cevabina istinaden h sinifi sürücü kursuna gidip eski h yeni b kisitli(sadece otomatik vites kullanir kodlu) ehliyetimi aldim.arci spariş ettim ödemelerini dahi yaptim kredisi devam ediyor iken teslimat aşamasinda üzerime ruhsat çikacak iken olsa gerek bayi beni aradi ve vergi dairesine gitmem gerektiğini söyledi. Gittim. Onlarda bu sefer raporumu tekrar irdeleyip beni rapor ve ehliyetimle gelir idaresi başkanliğindan görüş yazisi almam için oraya yönlendirdiler.sonucu hala bekliyorum.sizce ben ötv ve mtv muafiyetinden faydalanabilirmiyim. Eğer sonuç olumsuz ise benim durumum (mağduriyetim) ne olucak. Ve ne yapmam lazim sizce teşekkürler.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Raporunuzda yazan ibareler dikkate alındığında ÖTV MTV istisnasından faydalanmamanız için hiç bir neden göremiyorum.

Tekerlekli Sandalye